GeForce GTX 960 Ocak Ayında Çıkabilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Giriş seviyesindeki GeForece GTX 960 ekran kartı Ocak ayında raflarda yerini alabilir.

Bir süre önce teknik özellikleri basına sızdırılan GeForce GTX 960‘ın çıkışıyla ilgili kesin bir bilgi bulunmuyordu. Fakat internette çıkış tarihi ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

İddialar yeni GTX 960‘ın Ocak ayında Las Vegas’da düzenlenecek olan CES 2015 fuarında tanıtılacağını, Ocak ayı bitmeden önce de raflarda yerini alacağını söylüyor. Geçtiğimiz yıl GTX 750 ve GTX 750 Ti modellerinde de benzer bir taktik uygulandığı düşünülürse, Nvidia‘nın bu stratejiyi tekrar kullanmaması için bir sebep yok.

facebook müşteri hizmetleri

geforce gtx 960

Söylentilere göre GTX 960‘ın maliyeti , satış fiyatının 300 doların altında kalacağı biçimde ayarlanıyor. Grafik işlemcisi olarak yeni GM206 modeline geçiş yapan kartın video RAM miktarı konusu ise belirsiz. Daha önce sızan 4 GB RAM bilgisinin aksine, 2 GB RAM olabileceği bilgisi geziniyor. Yeni nesil oyunlar için yetersiz bir RAM ile piyasaya sürülmeyeceğini umuyoruz.

GTX 960‘ın performans açısından GTX 770 ile benzer bir sürate sahip olduğu söyleniyor. Giriş seviyesindeki bir kart için oldukça iyi bir özellik. Fiyatı ise 300 doların hemen altında (tahminen 299 dolar gibi) olabilir. Bu durum bir sorun olabilir, ama henüz hiçbir şey kesin değil.

Yeni GeForce GTX 960 hakkında daha ayrıntılı ve resmi bilgileri CES 2015 fuarında alacağımızı tahmin ediyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı