Gelecekteki Dragon Age Inquisition DLC’leri Eski Nesile Gelmeyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

BioWare bugün Xbox 360 ve PS3 sahiplerini üzecek bir açıklama yaptı. Geliştiricinin elinden en son çıkan oyun Dragon Age Inquisition için yayınlanacak DLC’ler yalnızca PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Yani PS3 ve Xbox One kullanıcıları bu DLC’lerden faydalanamayacak.

PS3 ve Xbox 360 kullanıcılarının faydalanamayacağı özelliklerden bir tanesi de bu ay yayınlanacak güncelleme ile gelecek olan save taşıma özelliği. PS4 ve Xbox One kullanıcıları save kayıtlarını oyunun PC sürümüne rahatlıkla aktarabilecekken maalesef PS3 ve Xbox 360 kullanıcıları bu özelliklerden faydalanamayacak.

facebook müşteri hizmetleri

Son iki senede iyice gözden düşen eski nesil konsollar böylelikle iyice üvey evlat muamelesi görmeye başladı. EA’nin bu hamlesi eski nesil konsol kullanıcıların yeni nesile geçerek EA’nin çıkaracağı oyunları satın almalarını sağlamak olabilir. Ancak yine de böyle bir sebep için bu tür kısıtlamalar yapmaları oldukça mantıksız görünüyor.

Öte yandan Dragon Age Inquisition’ın eski nesil konsollarında satın aldığınız DLC’leri yeni nesil oyununuza ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

Bir çok dergi, site ve vakıf tarafından yılın oyunu olarak gösterilen Dragon Age Inquisition, kendisinden önce gelen ve çok da sevilmeyen Dragon Age 2’nin ardından serinin hayranlarına ilaç gibi gelmişti. Frostbite 3 ile geliştirilen oyun Amerika’da 14 Kasım’da, Avrupa’da ise 21 Kasım’da PC, PS3, PS4, Xbox One ve Xbox 360 için çıkış yapmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir