Gem Crafter Android Oyun İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Gem Crafter’ı ilk gördüğünde “Candy Crush’a benziyor.” demeyenler varsa öncelikle aramıza hoş geldiler, belli ki uzun süre kendilerini toplumdan soyutlamışlar. İşin aslı, bu tarz ‘Onu bunu eşleştirelim ve patlasın’ düşüncesindeki oyunların atası Bejeweled’dir, ama konumuz bu değil. Konumuz Gem Crafter.

Gem Crafter oyununu bir cümle ile özetlemek gerekirse, Candy Crush ve 2084’i harmanlayın, üzerine de biraz Flow atın derdim. Oyunun amacı adından da anlaşılabileceği gibi mücevher yapmak. Mücevherleri yapmak, oynarken aşırı kolay gözükse de anlatması zor. 7×7 kareli bir taşın üzerine dizilmiş az değerli mücevherlerden en az 3 tanesini yan yana getirip, daha değerli bir mücevher haline getiriyoruz. Candy Crush’tan farkı, mücevherler birbirleriyle yer değiştirmiyor, taşın üzerindeki boş karelerden ilerliyor. Yaptığınız her hamlede taşın üzerinde rastgele mücevherler beliriyor.

facebook müşteri hizmetleri

Gem Crafter’ın her bölümünde amaç biraz farkı. Kimisinde belirli bir puan sınırını geçmeniz gerekirken, kiminde mücevherlerin etrafındaki buzları kırmanız gerekebiliyor. Bu görevi size söylenen hamle sayısından az hamleyle tamamlarsanız da bir altın anahtar kazanıyorsunuz. Kazandığınız anahtarlarla hazine sandığı açınca, içinden çıkan kazma gibi aletler oynadığınız bölümlerde kolaylık sağlayabiliyor. Her bölüm bitirdiğinizde ise haritadan bir sonraki bölümün kilidini açıyorsunuz.

Bana göre Gem Crafter, kendinden önce çıkmış birçok oyunla benzerlikler taşısa da, konsept olarak daha hoş ve eğlenceli. Alıştığımız üzere bağımlılık yapıcı bir oynanışı olsa da, Gem Crafter’a harcadığım vakte pişman olmayacağım gibime geliyor.

Genel bakınca rahatlatıcı bir zeka oyunu olan Gem Crafter’ı Google Play’den ücretsiz indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir