Gestures Beta ile Lumia’ya Hareket Desteği Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft yeni yayınladığı uygulama ile Lumia Windows Phone sahiplerine hareket tanıma sistemini getirdi.

Daha önce hiç ekrana dokunmadan Windows Phone cihazınızı kullanmanızı sağlayacak 3D Touch özellikleri getirmeyi planlayan Microsoft, daha sonra bu planlarını iptal etmişti. Şimdi ise bazı özellikleri, ayrı bir uygulama olarak Lumia telefonlara getiriyor.

Bugün indirmeye açılan “Gestures Beta” uygulaması sayesinde Lumia Windows Phone cihazınıza hareket algılama sistemi geliyor. Uygulamayı yükledikten sonra gelen aramaları cevaplamak için telefonu kaldırıp kulağınıza götürmeniz yeterli olacak. Telefonu yüz üstü koyduğunuzda mikrofonu kapatma, gelen aramayı görmezden gelme, ve hoparlör moduna geçmek için telefonu düz bir yüzeye koyma gibi yeni özellikler geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

gestures beta

Gelen tüm özellikleri isteğinize göre açma ve kapama şansınız var. Microsoft bazı hareketlerin sadece Lumia 630, Lumia 635 ve Lumia 530 ile çalıştığını belirtiyor.

Microsoft‘un 3D Touch özelliğini hala Windows 10‘a getirme planları olduğunu biliyoruz. Şu an yayınladığı “Gestures Beta” büyük bir ihtimalle, ileride gelecek Windows 10 telefonlarda bulunacak yeni hareket sisteminin test versiyonu olarak çıkarıldı. Gelecek geri bildirimlere göre, gelecek yıl çıkartılacak olan işletim sisteminin özellikleri şekillenecektir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı