Gmail ile Fatura Ödeme

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günümüzde bir çok kişiye fatura bildirimleri e posta yoluyla gönderilmektedir. Artık kağıt üzerinde fatura almak tarih oldu desek yeridir. Ancak e postanıza gelen bütün faturalarınızı yine bu yol üzerinden ödemek mümkün olsaydı ne düşünürdünüz? Gayet güzel olurdu değil mi?

İşte tam da bu noktada Google de bu konuda bir takım çalışmalar yürütüyor. Daha önceden belirlenen bir uygulama ile faturaları Gmail e posta hesabından para göndermek mümkündü, artık bu yöntem ile fatura ödemek de mümkün olacak.

 

Gmail ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Bugün Pony Express adıyla sektöre adım atacak olan bu uygulama, kullanılmaya başlamadan önce uygulamayı kullanacak olan kişiye sosyal güvenlik numarası, isim, adres gibi bir takım bilgiler sorarak kimlik bilgisini doğrulatmayı amaçlıyor. Sistemin sizi tanımladıktan ve kişisel bilgilerinizi onaylamasının ardından adınıza ait bütün fatura ödemelerini e posta yoluyla yapma imkanı sunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu uygulamada fatura ödemeleri için Google aynı zamanda ayrı bir gelen kutusu yani inbox oluşturacak. Üstelik bu fatura ödemelerini kredi kartınız ile de yapmak mümkün olacak. Kredi kartınız ile bir kez yapacağınız fatura ödemelerinde, daha sonraki faturalarınızı ödemesi için otomatik ödeme talimatı da verebiliyorsunuz. Ancak işin tuhaf yanı Google’ın çalıştığı firmalar, faturaları kullanıcılarına kağıt ile posta yolu şeklinde gönderiyor.

Gmail Şifre Değiştirme

Gmail Inbox Kutularını Neden Ayırdı?

Muhtemelen bu uygulamanın ardından faturaları posta yoluyla gönderen şirketler de e posta uygulamasına dahil olacak. Çünkü bu haliyle çok da pratik bir uygulama değil ve üstelik karşılığı da yok. Google bu çalışma ile ilgili sunduğu raporunda 2015 yılının sonlarına doğru yavaş yavaş uygulamayı kullanıma sunulacağını bildirdi.

Artık her şeyin sanal ortamda ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda düzenlendiği düşünülürse Google bu uygulaması ile son derece başarılı olacak. Üstelik kağıt israfı ve çevre dostu bir uygulama da olacak olan sistemde ayrıca fatura kuyruklarında beklemeye de son verilecek. Dolayısıyla e postanıza gelen herhangi bir faturanızı çok kısa bir sürede talimat vererek, ödemesini gerçekleştirebileceksiniz. Google’ın yenilikleri takip ederek gerçekleştirdiği uygulamayı bir çok kişi hayatına dahil edecek gibi görünüyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir