Google, Android 5.0 Lollipop’u Tanıttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

android-5-lollipop

Aylardır süren Android L dedikodularından sonra Google sonunda Android 5.0 Lollipop‘u tanıttı.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni dizaynı ile gün içerisinde farklı cihazlar ile de Android deneyimini en üste çıkarmayı planlayan Google, Android 5.0’ın Android Wear, Android Auto, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletlerle senkronize olarak çalışacağının altını çizdi. Haziran ayında Google I/O ‘da tanıtılan Android L için yeni güvenlik adımlarının da atıldığı diğer büyük gelişmelerin başında geliyor.

Keskin çizgilere sahip tasarımı ile farklı bir Android deneyimi yaşayacağınız Android 5.0 Lollipop, cihaz bataryalarında da ortalama 90 dakika daha fazla pil ömrü sunacak. Gün içerisinde telefonunu birden fazla şarja takmak zorunda kalan kullanıcıların en beğeneceği özelliklerinden birinin bu olduğunu düşünüyorum.

Bildirim ayarlarında da kişiselleştirilmeye gidildiğinin altını çizelim. Uygulamaların birçoğu için dilediğiniz bildirim ayarlarını yapabilecek böylece ön planda olmasını istediğiniz bildirimlerini gözünüzden kaçırmayacaksınız.

İlk olarak Nexus 9 Tablet, Nexus 5 ve Nexus 6 akıllı telefonlarına gelecek güncellemenin daha sonraki haftalar içerisinde de diğer Android sistemine sahip cihazlara hızlıca ulaştırılacağı söylendi.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir