Google Android VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google aklımıza bile gelmeyecek alanlara yaparken şimdi de sanal gerçeklik üzerine eğiliyor.

Daha önceleri Android cihazlar ile çalışan kartondan yapılma ucuz sanal gerçeklik gözlükleri ile de oldukça dikkat çekmişti. Şimdilerde ise yine rakiplerinin yaptığı çalışmalar üzerine boş durmadı.

Facebook’un Oculus Rift’ii HTC’nin Vive’sinin yanı sıra Samsung ve Sony’nin de kendi sanal gerçeklik gözlükleri üzerine yaptığı çalışmalar biliniyor. Google ise Android sürümü sanal gerçeklik gözlükleri üzerine çalışmalarına başladı. Bu projenin ismi ise Google Android VR.

facebook müşteri hizmetleri

Google Android VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Google mühendislerinin üzerine çalıştığı ve geliştirdiği bu Android sürümü sanal gerçeklik gözlükleri yine kartondan olur mu bilemiyoruz ama bu sürümde sanal gerçeklik uygulamalarını çalıştırması mümkün olacak.

Yalnız fark şu ki bu gözlükler yepyeni bir Android versiyonu olacağından karton gözlükler kadar ucuz olmayabilir. Yani Google karton yerine daha pahalı bir madde de kullanmaya karar verebilir. Bu projenin geliştiricileri ise yine karton sanal gerçeklik gözlüklerini geliştiren aynı mühendisler.

Firma bu yeni projesi ile sanal gerçeklik gözlüklerinde kullanılacak standart bir program üretmeyi amaçlıyor. Google Android VR ismi ile anılan bu gözlüklerin ise bu sene 28 mayıs 2015 tarihinde düzenlenen I/O 2015 konferansında tanıtılması bekleniyor.

Google’in nasıl bir çalışma yaptığını görmek için bizler de merakla bekliyoruz.

Bu arada Apple Watch Reserve Strap Kayışı ve Apple Su Geçirmezlik Patenti Alıyor yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir