Google Arama Motoruna Satın Al Butonu Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Arama motorlarında başlarda gelen ve internet devi olan Google, her platformda projelerini geliştirmeye devam ediyor. Şimdi ise kendi hanesine, yeni özellikleri eklemeye devam ediyor. Yeni gelen özellik ise arama sonuçlarına ‘satın al‘ tuşu ekleyecek gibi duruyor. İddialara göre, online satış sayfalarından gelen arama sonuçlarında yeni özellik yer alacak. PCWorld‘dan gelen sızıntılara göre, arama motorundan online satış ile ilgili sonuçlara satın al butonu eklenecek.

Bu özellik daha çok küçük ekranlı cihazlarda ve mobil platformlarda alışverişi kolaylaştırabilmek için işe yarayacak. Google’ın yeni sistemi sayesinde kullanıcıların arama sonuçları sayfasını tamamen terk etmeden alışveriş yapmaları mümkün hâle gelecek. Ancak bu yaklaşımın müşterileri ve müşteri bilgileri konusunda daha fazla kontrol isteyen şirketleri rahatsız etme ihtimali de masada duruyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre, Google söz konusu şikayetlerin önüne geçmek adına çevrimiçi perakendecilerle de görüşmeyi sürdürüyor.

facebook müşteri hizmetleri

Huawei İle Google Arasında Anlaşmazlık

Bazı kaynaklar ise Google’ın ekleyeceği satın al butonu, akıllı telefonlar ve çevrimiçi satın alma işlemleri gerçekleştirebilmek için eklenecek. Büyük alışveriş sitelerinde olan Ebay ve Amazon gibi diğer sitelerde bu özellik ile hanelerine ekstra bir alternatif koymuş oluyorlar. Fakat bu noktada artık bu işlemler google tarafından yapılacağı için öüşteri ve firmaların arasındaki bağ zayıflacağıda bekleniyor. Bu işlemler şu şekilde gerçekleştirilecek, Google arama sonuçlarından bir kullanıcı satın al tuşuna bastığında yeni bir google sayfasına yönlendirilecekler. Ve kalan işlemler google tarafından gerçekleştireceği düşünülüyor. Ayrıca, Google’ın satın alma bilgilerini sonraki satın alımlar için saklayacağı ve tüketicileri kendi satın alma sistemine yönlendireceği öne sürülüyor. Bakalım Google’ın yeni sistemi hakkındaki iddialar gerçek olacak mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir