Google Arama Sonuçlarında Direkt Yemek Siparişi Vermenize İzin Veriyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Karnınız acıktığında, oldukça vakit kaybetmeden yemek siparişi vermek istersiniz. Artık Google bunu anlıyor ve son derece kolay şekilde farklı restoranlar bularak yemek sipariş etmenize olanak tanıyor.

Google ilk olarak ürün, otel ve uçak biletleri konusunda detaylı arama sonuçları veriyordu. Ancak arama devinin yeni projesi yemek siparişleri üzerine. Google bugünden itibaren internette bulunan yemek sipariş sitelerini arama sonuçlarıyla bütünleştirecek.

Bundan sonra Google’da yemek siparişi araması yapıldığında, aramalar direk olarak ilgili sitelerin sipariş almış oldukları sayfalara aktarılacak.

Şimdilik Google’ın yemek siparişleri özelliği Seamless, Grubhub, Eat24, Delivery.com, BeyondMenu ve Mypizza.com adreslerini destekliyor. Fakat Google bu uygulama için ilave servislerin de gelecekte destekleneceğini söylüyor. Bu sayede Google, gittikçe büyüyen bu pazardan elde edilen paylara ortak olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan açıklamaya göre ABD’nin de içinde bulunduğu 10 farklı ülkede mobil aramaların web aramalarını geçtiği ifade edildi. Bu durum mobilin ilk plan olarak düşünülmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmış oldu.

Google daha önce Groupoun’a 6 milyar Dolar teklif etmiş ancak reddedilmişti. Yapmış olduğu bu yeni servisle şirket daha mantıklı bir adım attı. Ancak yemek siparişi servislerinde, internet aramalarına ne kadar pay bırakıldığı ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacaktır.

Pazarın büyük bir bölümü fiziksel tarafta yer alsa da, istatistiki bilgiler 2012 yılında yemek siparişlerinin 25 milyon Dolar yatırım çektiğini gösteriyor. Ancak bu rakam geçen yıl 600 milyon Dolara ulaştı. 2015 tahminleri ise bu yıl içinde rakamın 1 milyar Doların üzerine çıkacağını belirtiyor.

Türkiye’de de en büyük internet girişimi satışının Yemeksepeti.com olduğunu göz önünde bulundurursak, bu kategorinin son derece büyük bir potansiyele sahip olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Bu yazı, blogger, seo, adsense ipuçları ve google analytics kullanımı konusunda yazılar yazan EhliBlog sitesi sahibi Poyraz Şahin tarafından yazılmıştır.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir