Google Aranan Şarkı Sözlerini Gösterme Özelliği

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google‘ın bizlere sunduğu bir çok faydalı araçların yanı sıra artık yeni bir özellik gelebilir. Eğer siz de dinlediğiniz şarkının sözlerini okumaktan hoşlanıyorsanız ve sık sık Google’da arıyorsanız bu özellik sizi çok memnun edecek demektir. Şu an için sadece Amerika’da kullanılan ve az sayıda şarkıyı veritabanında bulunduran özellikten faydalanabilmek için Google‘da “Lyrics” (şarkı sözleri) kısmında arama yapmak gerekiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Şarkı sözlerini doğrudan arama özelliği Bing tarafından uzun zamandır kullanılıyordu. Şarkı sözü aramalarının intetnetteki yoğunluğu ciddi şekilde azaltacağı düşünülen bu özellik, şarkı sözlerini yayımlayan sitelerin de işlevini azalatacak gibi. Google ise amacının bu sitelerin ziyaretini düşürmek değil, kullanıcıları müzik alışverişi için Google Play‘e yönlendirmek olduğunu belirtti.

Amerika dışındaki ülkelerde ne zaman kullanılmaya başlanacağı bilinmeyen şarkı sözü arama özelliğinin ise deneme amacı ile mi yok da kalıcı olarak mı geleceği ise henüz açıklanmadı. Bu özellik sayesinde reklamların olduğu siteleri ziyaret etmek zorunda kalmak zorunda kalmayacağımız kesin. Google ise, kalori hesabı, kur ve ölçü birimleri dönüştürme, sinema seansları gibi bir çok bilgiye, böylesine kolay özelliklerle ulaşmamızı sağlarken günden güne İnternet sitelerinin işlevini kendi bünyesinde topluyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir