Google Çeviri Uygulaması Artık Basılı Yazıyı Çevirebiliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hayatta yaşayacağınız en iyi tecrübelerden biri de sizden farklı bir dilde konuşan bir ülkeye gitmektir. Söylenen cümleleri anlamakta güçlük çeker ya da hiç anlayamazsınız -ki bu son derece insani ve doğal bir durumdur, sizde sıkıntı yok. Çoğu uygulama bu deneyimlerinizi kolaylaştırmaya çalışır, ancak Google Çeviri kelimenin tam anlamıyla bu konuda sırıkla atladı.

Google Çeviri, altı aylık bir çalışmanın ve Word Lens ile gelen nimetlerin birleşimi olarak herhangi bir yere basılmış bir yazıyı anında yazıldığı dilden tercih ettiğiniz bir dile çevirebiliyor. Tek yapmanız gereken o yazıyı bulmak, telefonunuzun kamerasını ona doğrultmak ve Google Çeviri’nin sizi şaşırtmasını beklemek.

facebook müşteri hizmetleri

Bugünden itibaren yeni güncelleme ile Google Çeviri’nin basılı yazıyı çevirebildiği diller yediden 27’ye çıktı. Bunlar İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Bulgarca, Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Felemenkçe, Filipince, Fince, Endonezce, Litvanca, Norveççe, Lehçe, Romence, Slovakça, İsveççe, Türkçe ve Ukraynaca. Yeni güncelleme hem iOS’a hem de Android’e geliyor, yani herhangi bir platform diğerinden önce almayacak.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilemeyiz, ancak bu güncelleme ile yolculuklarınız çok daha farklı ve görece daha kolay geçecek. En azından yabancı bir ülkede girdiğiniz mekanın restoran mı yoksa umumi tuvalet mi olduğunu anlayabileceksiniz -ki bazı bölgelerde bu ikisini ayırt etmek çok güç olabiliyor.

Yine de siz siz olun, Google Çeviri ile kitaptan metin çevirmeye çalışmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir