Google Chrome Mobil 400 Milyon Kullanıcıyı Geçti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google tarafından geliştirilen web tarayıcısı Google Chrome mobil dünyada da çok tercih ediliyor.

Chrome Dev Summit etkinliğinde Google yöneticilerinden Darin Fisher tarafından yapılan açıklamaya göre, Chrome mobil dünya çapında 400 milyon kullanıcıyı geçmiş durumda. Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen bir etkinlikte mobil kullanıcı sayısı 300 milyon olarak belirtilmişti. 5 ay içerisinde tam 100 milyon yeni kullanıcıyı kendine çeken Google Chrome mobil sürümü, bir rekora imza atmış oluyor.

 

Fisher‘a göre bu derece yüksek bir yeni kullanıcı oranının en büyük sebebi, rahat kullanım ve gecikme sürelerinin olabildiğince az olması. Ayrıca Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile gelen Materyal Dizayn ve yanında getirdiği performans yeniliklerini de görmezden gelmemek gerekiyor.

facebook müşteri hizmetleri

mobile-chrome-hero

Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile birlikte iş gücü grafik işlemciye yüklendiğinden Chrome performansının daha hızlı hale geldiğini söyleyen Fisher, yaptıkları değişikliklerin de hız arıtşına etki gösterdiğini söylüyor. Chrome üzerinde hızlanmayı sağlayan en önemli değişikliklerinin “kullanıcının ekrana iki kere dokunup dokunmayacağını kontrol eden görevlendirme” olduğunu söyleyen Fisher, tek bir görev değişikliği ile kullanıcıların 300ms gecikme yaşamasını engellediklerini ve bu sayede Chrome’un daha akıcı bir şekilde çalıştığını belirtti.

Darin Fisher‘ın Chrome üzerine yaptıkları ve gelecekte yapmayı planladıkları herşeyi anlattığı 19 dakikalık konuşmasını izleyebilirsiniz.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=lboyR-A1woU]

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir