Google Chrome RAM Sorunu Düzeltilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google’ın en popüler internet tarayıcısı olan Chrome son güncellemeler ile beraber bazı sorunlar çıkartmaya başladı. Popüler olması kullanıcıları bu tarayıcıya yönlendirsede son güncellemeler ile işlemciyi yorma, aşırı ram kullanımı ve aşırı pil tüketimi gibi sorunlar gün yüzüne çıktı. Google chrome bu sorunları tüm platformlarda oluşturuyor. Chrome mühendislerinden olan Peter Kasting internet tarayıcısında bulunan bu gibi performans sorunlarını yakın zamanda yapılacak düzenlemeler ile iyileştirmeyi düşünüyorlar.

facebook müşteri hizmetleri

Peter Kasting tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise yapılacak iyileştirme çalışmalarında ilk olarak arka plan uygulamaları üzerinde durulacak. Buda öncelikle arka planda olan sekmeleri arkaya atıp performansını düşürecek ve tekrar uyandırdığımızda tam performans çalışacak ve bu şekilde sistemi yormamış olacak. Google chrome tarayıcısını yavaşlatan ve ram konusunda sorun çıkartan sitedeki flashları otomatik oynatmayacak ve bu işlem kullanıcı tarafından yapılacak.

Öncelikli olan kullandığınız sekme ön planda olup sekmede beklettiğiniz bir başka site ise arka planda bekleyip performansı düşürülecek ve CPU kullanımı rahatlayacak. Ayrıca Google chrome üzerinde aşırı pil tüketiminden dolayı sorun çıkartan eklentiler ve çerezler temizlenecek. Yeni gelecek güncellemeler ile Google chrome daha stabil ve sorunsuz olması bekleniyor. Diğer yandan site üzerinde çeviri özelliği bulunan chrome’da çeviri işlemleri daha başarılı olabilmesi için üzerinde çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Bakalım yeni gelecek güncellemeler ile internet tarayıcısı daha stabil bir hale getirilebilecekmi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir