Google Firefox Kullanıcılarını Geri İstiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Neredeyse adını her gün andığımız Google bu sefer kendisi için pek de iyi olmayan bir haber ile karşımız da.

Şu an için kullanıcılara sağladığı servislerin yanı sıra dünyada aktif olarak kullanılan en büyük arama motoru olma özelliğini de taşıyor. Bu özelliğini de tahmin edebileceğiniz üzere oldukça iddialı bir şekilde elinde tutma çabasında.

Fakat firma buna rağmen geçtiğimiz sene (2014) Firefox tarayıcısı tarafından, Firefox’un varsayılan arama motoru olmaktan çıkartıldı. Buna karşılık olarak ise kaybettiği kullanıcılarını geri almak üzere firma harekete geçti.

facebook müşteri hizmetleri

Google Firefox Kullanıcılarını Geri İstiyor

Firefox’un neden Googe’i varsayılan arama motoru olarak kullanmasından vazgeçtiğini merak ediyorsanız, aslında Firefox tarayıcısının çıkışından beri arkasında hep Google vardı. Fakat ilerleyen zamanlarda Google’ın kendi tarayıcısı olan Chrome’u çıkartması, Firefox kullanım oranını düşürmüş oldu.

Bunun sonuncunda da firma ile anlaşması biten Firefox, geçmişte olduğu gibi bu anlaşmayı uzatmak yerine yeni arama motoru olarak Yahoo’yu seçmişti. Bu karar ise Google arama motorundan yılda 100 milyardan fazla aramanın, Firefox’un yeni arama motoru olan Yahoo’ya kaymasına neden oldu. Firefox ise şu an için tarayıcı piyasasının %8’lik dilimine sahip.

Google Fiziksel Mağazasını Açtı

Firma ise kullanıcıları geri kazanmak için çalışmalar yapmaya başladı. Kaynağı İnternet olan bir habere göre, Firefox tarayıcısı ile Google üzerinden arama yapan kullanıcılara Google kendisini var saylan arama motoru olarak kaydetmeleri için öneri yapıyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir