Google Fiziksel Mağazasını Açtı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son günlerde Google her gün yeni bir şey ile karşımıza çıkıyor.

Bu sefer Google’ın nasıl bir şey yaptığını soracak olursanız, size ilk fiziksel mağazasını resmi olarak açtığını söyleyebiliriz.

İlk Google mağazası ile şu an itibari ile Londra’da hizmet veriyor.

Aslında Google ilk fiziksel mağazasının açılışını oldukça sessiz sedasız bir şekilde gerçekleştirdi diyebiliriz. Bunun sebebi ise bu ilk deneyimleri ile her şeyin nasıl gittiğini iyice kontrol etmek için yaptıklarını söyleyebiliriz.

Google Fiziksel Mağazasını Açtı

Mağaza Londra’nın en yoğun satış bölgesinden uzakta yer alıyor. Tottenham Court Road’ra bulunan dev bir mağaza olan Curry’s PC World’un içinde yer alan Google mağazası böylece Samsung’un ve Apple’in da satış mağazalarından uzakta konumlanmış oluyor.

Google Ofislerinin ne kadar değişik tasarımlara ev sahipliği yaptığı düşünülürse, mağazanın bu açıdan pek göz alıcı olmadığını ve sadece modern bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Firma daha çok fiziksel mağazanın nasıl yürüyeceğini deniyormuş gibi.

google-fiziksel-magaza1

facebook müşteri hizmetleri

Google İngiltere Pazarlama Direktörü olan James Elias ise “Kullandığımız tüm cihazlardaki yeniliğin hızı inanılmaz, ancak onları satın alma şeklimiz, yıllardır aynı” diyor ve ekliyor: “Google mağazası ile kullanıcılara Google’ın inanılmaz bir yelpazede sunduğu, birbirine bağlı, çevrim içi ürünlerle oynayabilecekleri, onları deneyebilecekleri bir yer sunmak istiyoruz.”

Google Fiziksel Mağazasında Neler Var?

Mağazada özellikle rahatça oturup ürünleri deneyebileceğiniz alanlar tasarlanmış.

Chromebook Laptop’lar, Android Wear örnekleri olarak Moto 360 ve LG G Watch R ve Nexus 6 ile Nexus 9 tabletler mağazada sergileniyor. Ayrıca Google Play Kartları’da hemen göze çarpıyor.

Şu anda Google Fiziksel Mazağasında göz dolduracak kadar ürün olmadığı bir gerçek, fakat yardım olacak yetkili satış elemanları da tabii ki mevcut. İlerleyen zamanlarda Google daha çok ürün çıkartırsa mağazasının daha da hoş bir hal alacağı kesin.

Henüz diğer ülkelerde ise Google’ın böyle bir mağaza açıp açamayacağı ise merak konusu.

google-fiziksel-magaza2

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir