Google Glass’in Yeni Sürümü Test Ediliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu yılın başında Google Glass programının Tony Fadell’ın Nest şirketine devredilmesiyle “Google Glass ne zaman ölecek?” tarzındaki sorular birden bire yerini “Google Glass ne zaman tam haline ulaşıp tüketicilere sunulacak?” tarzındaki sorulara bırakmıştı. Şimdi gelen ipuçlarına göre ise Google Glass’in yeni sürümü çok da uzakta değil, hatta test ediliyor.

Eric Schmidt’in sürekli projenin ölmekten çok uzakta olduğunu ısrar ediyor olmasından sonra projenin ortaklarından İtalyan gözlük şirketi Luxottica’nın CEO’sunun Google Glass’in ikinci versiyonunda yeni fikirlerle yola çıktıklarını ve platformun çok yakında gözükeceğini belirtmişti.

facebook müşteri hizmetleri

Gelen yeni raporlar ise Google’ın Google Glass’i aktif olarak test etmeye başladığı yönünde. Eğer test sonuçları olumlu yanıt verirse Google Glass’in yıl sonuna kadar tüketicilere duyurulması ve 2016 içerisinde tüketicilerin satın alması için yayınlanması bekleniyor.

Duyurulmasından ve geliştirici sürümlerinin dağıtılmasının ardından kayıplara karışan Google Glass projesi ile ilgili çıkan dedikodular Google’ın bu projeyi terk ettiği yönündeydi. Fakat bu senenin başlarında projenin Nest’e devredilmesi bu dedikoduları çöpe atmaya yetti. Şimdi de Glass’in test ediliyor olması platform ile ilgili umutları daha da arttırdı.

Mark Zuckerberg’ün sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik konusunda yaptığı açıklamaları da hesaba katarsak Google Glass’in çıkışı halinde hayatımızı büyük ölçüde değiştireceği aşikar.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Google Glass beklendiği gibi günlük yaşamın bir parçası mı olacak, yoksa sadece bir lüks ürünü olarak mı kalacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir