Google Güneş Enerjisine Yatırım Yapıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günümüzde Google  neredeyse kayıldığı her bir alandaki projeleri ile görebilmek oldukça mümkün. Bunların arasındaki otomobil robot teknolojisi, havacılık, ev otomasyonu, reklam gibi platformlar da mevcut.

Google ise şimdiler de yeni bir platform üzerinde çalışıyor. Bu platform ise Amerika’nın en büyük güneş enerjisini üreten Solar City şirketine yatırım yapmasıyla oldu.

Firma hakkındaki önemli bir bilgi ise, Solar City’nin kurucusunun kim olduğu. PayPal, NASA’ya uzay gemisi üreten Space X’in ve elektrikli otomobiller yapan Tesla’nın kurucusu; Elon Musk.

Solar City şirketine Google tarafından tam olarak 300 milyon dolarlık bir yatırım yapıldı. Bu sayede güneşten sağlanan enerjinin en etkili ve en uygun fiyat ile kullanılması için gereken teknoloji tasarlanacak.

facebook müşteri hizmetleri

Google’in yatırım yaptığı bu firmaya gelecek olursak; Solar City firması Amerika’da evlere güneş panelleri temin eden en büyük firmalardan bir tanesi. Firmanın kendi çalışma sistemi ise abonelik üzerine kurulu. Bu nasıl oluyor derseniz, evine güneş paneli taktıran birisi, tek bir kerede 30 bin dolar ödeme yapacağı yerde, aboneliği ile bu ücreti taksitlere bölünmüş şekilde firmaya ödüyor. Hem güneş enerjisi bu şekilde kullanılırken bu uygulama sayesinde ödenen abonelik ise standart elektrik faturasından daha uygun fiyatlı çıkıyor.

Tabii ki bu abonelik sisteminin en sonunda ev sahipleri, taksitleri bittikten sonra fatura derdinden tamamen muaf oluyorlar.
Bakalım Google bu platforma yaptığı yatırım ile ne gibi sürprizlerle karşımıza çıkacak.

Ayrıca belki Google Plus Resmen Bölünmeye Gidiyor ve Google Material Design’ı Baz Alan Linux Dağıtımı: Papyros yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir