Google Hackerlar Tarafından Hacklendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Malezya’da bir süre Google tarayıcısına erişim engellendi. Bunun nedeni ise Google tarayıcısı Bangladeşli hackerler tarafından hackendi. Google Malezya Hackerleri tarafından engellendiğini tüm Dünya’ya Wall Street Journal gazetesi haber verirken, aynı haber içinde Google Malezya Hacki DNS ayarlarını değiştirerek, yönlendirme yaptığı ve başka bir sayfaya yönlendirildiği bildirildi. Yalnızca birkaç dakika süren hack uygulaması sonrasında her şey normale döndü. Malezya’da google tarayıcısını kullanan kullanıcılar sayfaya girdiklerinde Google Malezya Tiger – Mate tarafınca hacklenmiştir. #Bangladeşli Hacker yazı ile karşılaştılar.

Geçtiğimiz Şubat ayında da Vietnam’da Google sayfasını hackleyen guruplara karşın Google gibi dünya devi olan bir şirketin bu girişimlere tepkisiz ve sessiz kalması da kullanıcıları şaşırttı. Konu ile ilgili Google herhangi bir açıklama yapmazken  Google Malezya Hacki tüm dünya tarafından konuşuyor.
Vietnam ve ardından Malezya’da düzenlenen siber uygulamanın daha sonra nerelere varacağı ise merak konusu. Aynı zamanda Google’ın ise neden sessiz kaldığını ise merak edenler kadar duruma şaşıranlar da oldukça fazla.

facebook müşteri hizmetleri

Google Malezya Hack haberinde Google’ı hackeleyen hackerlerin bunu neden yaptıklarına ilişkin de herhangi bir not belirmezken yalnızca kimin bu uygulamayı gerçekleştirdiğine dair not bırakıyorlar. Google belki de bunu doğal bir süreç olarak görüp, DNS ayarlarında değişiklik yapılması sonucu yeniden eski haline getirmeyi başardığı için sessiz kalırken, diğer yandan bu küçük hack guruplarını ciddiye de almıyor olabilir. Teknolojinin sürekli ve hızlı bir şekilde gelişmesi ve Google’ın da yüksek düzeyde güvenlik önlemleri alabileceği düşünülünce bu görüş daha ağır basıyor.

Tabii diğer yandan bu hack guruplarının başka hangi ülkelerde bu eylemlerini sürdürecekleri de ayrı bir merak konusu olsa da, aslında reklam kokan hareketler de olabilir. Reklamın iyisi kötüsü olmaz denilen zamanımızda zaten sürekli gündemde olan Google’ın bu yöntemle tüm dünyada yeniden konuşuluyor olması da enteresan bir gelişme. Bütün haberlerde, makalelerde yer verilen Google Malezya Hacki  haberi hepimizde ve özellikle de teknoloji tutkunlarında bazı soru işaretlerini de getirmiyor değil. Zamanla birlikte tüm sorular yanıtlarını bulacakken, eğer bu gerçekten bir gurubun çalışması ise onlar da isimlerini gayet iyi duyurmuş oldular.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir