Google Haritalar “Materyal Dizayn” Güncellemesi İle Yenileniyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yeni dizaynı ile Haritalar'ı kullanmak daha da kolay
Yeni dizaynı ile Haritalar’ı kullanmak daha da kolay

Google, büyük güncellemeler ile, uygulamalarını birer birer güçlendiriyor. Önce Tavkim uygulamasını geliştiren  firmanın yeni güncellemesi ise Haritalar uygulamasına geliyor.

Haritalar 9.0, yenilenmiş dizaynı ile daha güzel bir görünüm sağlarken Open Table ve Uber entegrasyonları sayesinde, kullanıcılarına fonksiyonel yenilikler de sunuyor.

Materyal Dizayn güncellemesi ile birlikte iki dairesel etkileşim düğmesi geliyor. İlki haritadaki konumuzu ulaşmaya yarıyor. Ayrıca ikinci dokunuş ila pusula modunu görebiliyorsunuz. Diğer düğme ise navigasyon için kullanılıyor.

facebook müşteri hizmetleri
Bölgedeki mekanlar hakkında bilgileri, bilgi kartları ile öğrenebilirsiniz.
Bölgedeki mekanlar hakkında bilgileri, bilgi kartları ile öğrenebilirsiniz.

Artık daha dolgun renklere sahip olan uygulamanın navigasyon arayüzü ve yan menülerinde görsel değişiklikler bulunuyor. Rota ekranı ise daha renkli ve canlı bir arayüz ile bizleri karşılıyor. Yerel yemek mekanları ve turistik bölgeleri bulmak için kullanabileceğiniz Yakındakileri Keşfet özelliğinin yanı sıra, haritada işaretlediğiniz bölgeler hakkındaki bilgileri de öğrenme şansı sunuyor.

Haritalar üzerinden Uber entegrasyonu bulunuyor
Haritalar üzerinden Uber entegrasyonu bulunuyor

Eğer telefonunuzda Uber uygulaması yüklüyse, Haritalar ile entegre olarak çalışıp size en uygun seyahat imkanlarını sunabiliyor. Bu sayede yakınlarınızdaki ulaşım araçlarını ve kullandığınız takdirde tahmini olarak ne kadar ödeyeceğinizi görebiliyorsunuz. Open Table uygulamasına sağlanan entergrasyon sayesinde, Haritalar uygulaması üzerinden restoran rezevasyonları yapabilmek mümkün. Bu özellik şimdilik sadece Birleşik Devletler içerisinde kullanılabiliyor.

iOS ve Android kullanıcıları yeni Haritalar güncellemesini “önümüzdeki bir kaç gün içerisinde” indirebilecekler.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir