Google Hesabını Kontrol Edene 2 GB Alan Hediye

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google, Güvenli İnternet Günü (Safer Internet Day) kapsamında Google Drive promosyonu dağıtıyor. 2 GB ekstra alana sahip olacağınız bu promosyonu alabilmek için yapmanız gereken; 2 dakikanızı ayırıp Google hesabınızın güvenli olup olmadığını kontrol etmeniz.

Kontrolü sağlayabilmeniz için Google bir liste hazırlamış ve işleri kolaylaştırmış.

facebook müşteri hizmetleri

Peki 2 GB için değer mi uğraşmaya diyenleriniz olabilir. 2 GB’ı bi an için boşverelim. Google’ın hazırladığı listede; son zamanlarda hesabınıza erişen cihazlar, uygulamalar ve eğer 2 adımlı doğrulamayı aktif ettiyseniz uygulama şifreleri mevcut ve bunların kontrolünü sağlamış oluyorsunuz. Böylece hesabınızın çalınma riskini ortadan kaldırmış ve önceden önlem almış oluyorsunuz.

Listeyi tamamladıktan sonra 2 GB ücretsiz alan yükseltmesini 28 Şubat’ta alacaksınız.

Aslında bu listeyi ayda bir yapmanız hesabınızın güvenliği için önemli. Google bir seferlik 2 GB alan vererek sizleri teşvik ediyor. Bu biraz da dişçiye giden çocuğun şeker ile ödüllendirilmesi gibi.

17 Şubat’a kadar vaktiniz var. Buradan hesabınızın güvenli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Google Apps for Work ve Google Apps for Education kullanıcıları bu ücretsiz 2 GB yükseltmeden faydalanamıyorlar. Fakat hesaplarını kontrol etmeleri ve güvenli olup olmadıklarını kontrol etmeleri tavsiye ediliyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir