Google ile Adblock Plus Gizli Anlaşma Yapmış

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dürüst olacağım, haberi ilk duyduğumda “Ne alaka?” dedim. Sonra internet üzerindeki reklam servislerinin neredeyse tümünün Google tarafından kontrol edildiğini hatırladım. Şu an buraya yazamadığım kısa fakat etkili bir kelimeyi sarf ettikten sonra haberin devamını okudum ve az da olsa içim rahatladı, çünkü düşündüğümüz gibi Adblock Plus kullansak da reklamların gözükmesi gibi bir durum yokmuş, en azından hepsi değil.

facebook müşteri hizmetleri

Bu gizli gizli yapılan anlaşmaya göre, Adblock Plus sahiplerine ara sıra Google’ın reklamlarından gösterilecek. Bu reklamlar hem Google’a para kaybettirmeyecek sıklıkta, hem de Adblock Plus’a hala para kazandırabilecek seyreklikte olacak.

Adblock Plus tarafından da Google’a yalnızca kullanıcıları rahatsız etmeyecek reklamlar gösterilmesi yönünde baskılar yapılmış. Yani rahat olun, çok sıra dışı bir durum olmadıkça sağda solda “Turist tavlama taktikleri” görmeyeceksiniz.

Bunun yanı sıra, Google ile anlaşmaların ortaya çıkması ile Microsoft ve Amazon’un da Adblock Plus ile anlaşma yaptığı söylentisi de gündeme geldi, fakat doğruluğu kanıtlanmış değil.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir