Google I/O’dan Beklentilerimiz

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz gibi Google‘ın geleneksel konferansı Google I/O yaklaşıyor. Haliyle biz yazarlarda Google‘ın patlatacağı yeni bombaları tartışmak da bir gelenek haline geldi. İşte bizim Google I/O‘dan beklentilerimiz;

Android M

Muhtemelen Google‘ın en büyük haberi bu olacaktır. Evet, Android 5.0 Lollipop yeni çıktı. Çıkalı sadece 5 ya da 6 ay geçti ama Google gelecekteki Android sürümlerini Google I/O‘da açıklamaya alışık bir marka. Büyük ihtimalle derinlemesine göremeyeceğiz yeni Android sürümünü ancak en azından M harfine karşılık ne geldiğini öğrenebiliriz gibi geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Not: Google Android sürümlerinin isimlerini alfabetik sıraya göre dizer ve hepsine bir tatlı ismi verir. Jelly Bean (Jelibon), Kit Kat ve Lollipop gibi.

Chrome

Google’ın Joker kartı olan Chrome her zaman I/O etkinliklerinde önemli bir parçaya sahip olmuştur. Chrome’la ilgili bombalar patlatılsa dahi etkinlikten önce çok fazla şey açıklanmaz Chrome hakkında.

Bu sene Google I/O’da etkinlik takvimine bakılırsa Chrome daha çok mobil ağırlıklı olarak tanıtılacak.

Chromecast

Chromecast‘ten haberiniz var mı? Yoksa da çok doğal olmaması, çünkü iki yıl önce Google I/O‘da duyurulduğundan beri Google’ın yeni medya donanımı hakkında yeni bir bilgi alamamıştık ve bu seneki Google I/O’da beklediğimiz gibi Chromecast hakkında bilgiler duyabiliriz.

Android Wear

Android Wear özellikle Apple Watch’un da piyasaya çıkmasıyla iyice rakibinin gerisine düştü. Ancak Google’ın bu sektör hakkında düşüncelerini ve ne kadar ciddiye aldığını bildiğimiz için bu sene Google I/O’da Android Wear hakkına yeni gelişmeler gelebilir.

Google I/O 28-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir