Google Mobil Site Güncellemesi Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google mobil site güncellemesi ile 21 nisan tarihi itibariyle mobil arayüzü, desteği olmayan temalı siteler google aramalarında gözükmeyecek veya aşağı sıralarda olacaklar. Günümüzden bir iki yıl önce firmaların web siteleri oldukça popülerdi fakat günümüzde hepsi popülerliğini sürüremedi. Günümüzde teknoloji geliştikçe yeni çıkan cihazlar ve diğer ürünlere web sitelerinin uyumlu olmaları lazım google mobil site güncellemesi yaparak siteler arasında mobil olanlara avantaj olmayanlara ise dezavantaj sağladı.

Genel olarak sitelerin mobil görünümleri, ana sayfa görünümünden daha yüksek. Artık insanlar internete mobil cihazlardan giriyorlar. 21 Nisan 2015’ten itibaren google site güncellemesi başlamak üzere Google artık günümüzün olmazsa olmazı mobil cihazları baz alan bir değişikliğe gideceğini açıkladı. Yeni Google algoritmaları sitenizin yalnızca akıllı telefonlara uyumlu olup olmadığını göstermekle kalmayacak, arama sonuçlarında yukarı çıkmanızı da sağlayacak.

facebook müşteri hizmetleri

Google mobil site güncellemesi ile mobil aramalarında fark olacak ve tüm dillerde arama sağlanabilecek. Akıllı telefonlara bakmayıp masaüstü sitelerine göre tema hazırlayan siteler ise arama sonuçlarında arka sıralarda yer alacak. Piyasada diğer sitelerden kopya haber alarak sitelerine giren kullanıcılar ise SEO kurallarına uydukları için bu gelişmede faydalanabilirler.

Google mobil güncellemesi ile Tech Kafa olarak mobil temamız uyumlu ve uyumlu olan siteler için mobil intermet kullanıcıları arama yaptıkları zaman oldukça faydalı olacak. Google mobil site güncellemesi ile sitelerin kullanıcılarına sunduğu verilerin doğruluğunu araştıran ve bu konuda Bilgiye Dayalı Güven Algoritması geliştiren Google ekibi, şu an itibariyle bilinen 2.8 milyar bilginin yer aldığı bilgi kasasından faydalanılacak ve doğru bilgiyi sunan arama sonuçlarında üst sıralara tırmanacak. Google site güncellemesi haberlerinden sonra siteleri mobil cihazlara uymayan kullanıcılar hızlı bir şekilde mobil tema yapma çalışmalarına başlamış olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir