Google Play Uygulama Yükleme Nasıl Yapılır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu yazımda sizlere Google Play uygulama yükleme ve güncelleme işlemlerinin nasıl yapılacağını ve bunları yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim. Özellikle son dönemde artan mobil oyun ve uygulama pazarı ile birlikte revaçta olan Google Play uygulama yükleme konusunda bilgi içeren anlatımların oldukça az olduğu dikkatimi çekti.

Aşağıda belirttiğim yöntemlerin Google Play Geliştirici Konsolu üzerinden yapıldığını ve uygulama gönderme işlemi sırasında belli başlı Google tarafından belirlenen koşulların da olduğunun altını çizmekte yarar var. Daha önce uygulama göndermiş ve güncellemek istiyorsanız yine aynı panel üzerinden güncellemeyi ve güncelleme detaylarını değiştirmeniz de mümkün.

Google Play Uygulama Yükleme

Google play uygulama yükleme için yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde. Ayrıca Google Play Store girişi için bir Google hesabınızın olması ve uygulama yüklemek için 25 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerektiğini de unutmayın. Bu yıllık bir ücrettir. Her sene değişen ücretler üzerinden bu para verdiğiniz kart bilgileri üzerinden temin edilir.

facebook müşteri hizmetleri
  1. Google Play Geliştirici Konsolu‘nu açın. Eğer adresi bilmiyorsanız geliştirici paneline buradan ulaşabilirsiniz.
  2. Panel açıldığında eğer daha önce yükleme işlemi yapmış iseniz diğer uygulamalarınızın da listelendiği bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranın en üzerindeki “Yeni Uygulamalar Ekleyin” butonu ile Google Play uygulama yükleme işlemine başlayabileceğiniz gibi daha önce yüklediğiniz bir uygulamayı güncelleştirmek için uygulamanın üzerine tıklayarak işlemlerinize devam etmeniz gerekmektedir.
  3. “Yeni uygulamalar ekleyin” butonuna bastıktan sonra karşımıza gelecek ufak ekrandan ülke ve uygulama adını girerek devam edin.
  4. Detayların bulunduğu sayfaya geldiğinizde uygulama ile ilgili açıklama vb Google Play Store uygulama sayfasında çıkacak tüm alanları istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz.
  5. Bu adımı da geçtikten sonra karşımıza gelen son adımda uygulamanın hangi ülkelerde dağıtılacağını ve ücretli olup olmayacağını belirleyip uygulamamızı yayına alıyoruz.

Google Play Uygulama Güncelleme

Google Play Uygulama Yükleme
Google Play Uygulama Yükleme

Hali hazırda daha önce uygulama yüklemiş ve güncelleme yapacaksanız Google Play uygulama yükleme işlemleri dışında dikkat etmeniz gereken bir adım da uygulama versiyonunun daha önceki versiyondan sayı olarak yüksek olmasının gerektiğidir. Örneğin bir önceki uygulamanız 1.3.0 ise yeni güncellemenizin 1.4.0 olarak yüklenmesi gerekmektedir.

işlemleri bu kadar. Son güncellemeler ile bir takım değişiklikler gelebilir ancak konsept olarak çok da zorlanacağınızı sanmıyorum.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir