Google Play’de Ön Sipariş Dönemi Başlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Artık ön siparişler alışverişin bir parçası haline geldi. Ön siparişle alınan oyunlar, konsollar, figürler, konser biletleri… Özellikle oyun piyasasında ön siparişler aldı başını gidiyor. Kutulu ön siparişler ve Steam’in özel ön siparişleri çokça rağbet görürken bu furyaya Google Play de katılma kararı aldı.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni güncelleme ile beraber Google Play artık belli şirketlerin isteği doğrultusunda oyunlarına ön sipariş seçeneği eklemeye başladı. Bu uygulamanın ilk örneği ise yeni çıkacak Terminator filmi Terminator Genisys’in mobil oyunu Terminator Genisys: Revolution oldu. Ancak oyun çıkış yaptığı zaman Free to Play olacağından oyunda “ön sipariş” yerine “ön kayıt” ibaresi bulunuyor.

Ön kayıt ne demek? Kısaca “oyun çıktığında sizi bilgilendireceğiz” demek. Daha basit anlatmamız gerekirse tıpkı Steam’in ön siparişlerinde olduğu gibi oyun çıktığı zaman uygulama listenizde yerini alacak ancak ne zaman indireceğiniz yine size bağlı olacak. Ön sipariş sisteminin çoğu uygulama ile beraber ekstra içerikler ve indirimlerle beraber gelmesi bekleniyor.

Bu uygulamanın ne gibi yenilikler getireceği ya da ne kadar yaygın olacağı henüz belli değil. Ancak ücretli uygulamaların Google Play’de gördüğü ilginin ücretsiz uygulamalara kıyasla çok aşağılarda olduğunu var sayarsak çok büyük bir artının kazandıracağını beklememekte fayda var. Gelecekte mobile çıkacak hangi yapımların ön sipariş ya da ön kayıt ibaresi ile satışa çıkacağı ise henüz belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir