Google Reklamları HTML5’e Geçiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google, reklam sisteminde bazı değişikliklere gidiyor. İlk olarak YouTube’da HTML5’e geçiş yapan Google, şimdi ise reklamlarını flash’dan kurtarıp, HTML5 desteğine gerçirmeye hazırlanıyor. HTML5’e sırayla geçiş yapan Google, YouTube’da HTML5 ile çalışan bir sistemi aktif etmişti. Şimdi ise diğer bölümleri için bu hazırlıklar içerisinde. Google AdWords servisi tarafından yapılan açıklamada Flash tabanlı reklamların tümünün kaldırılması hedeflendiği belirtildi.

facebook müşteri hizmetleri

2 Ocak 2017’ye kadar bu hedefini gerçekleştirmeyi amaçlayan Google AdWords ekibi şu ifadelerde bulundu: “İnternette gezinme deneyimini daha fazla cihaz ve daha fazla insan için geliştirebilmek üzere Google Display Network ve DoubleClick Digital Marketing tamamen HTML5’e geçiyor.”

HTML5’e geçiş süreci 30 Hazira 2016 tarihinde başlayacak ve Google, Adwords ve DoubleClick platformları için flash yüklemini engelleyecek. Reklam verenler için 6 aylık bir uyum süreci tanıyan Google, 2 Ocak 2017’den itibaren Flash tabanlı reklamların tümünü sisteminden kaldıracak ve devamında destek vermeyecek. Reklamlarını HTML5’e çevirmemiş ya da nasıl çevireceğini bilmeyen kullanıcılar için Google, çok anlaşılır ve kolay bir yardım sayfası sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir