Google Sonunda Google+ İle Bağını Koparıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir ara Google+ vardı hatırlıyor musunuz? Hani şu “çıktığı gün Facebook’u tarihe gömecek” denilen, merakla beklenen, fakat çıktığında tam bir hayal kırıklığı olan? Heh, işte o Google+’ın geleceği hiç de parlak değil. Beyoncé’nin Super Bowl fotoğrafından daha çok alay konusu olan Google+’tan Google’ın kendisi de umudu kesmiş olacak ki, Google+ ile diğer tüm Google platformlarının bağını koparmaya karar verdi.

facebook müşteri hizmetleri

Yapılan duyuruya göre Google+ Photos özellikleri Fotoğraflar uygulamasına aktarılırken, konum paylaşma özelliği ise Hangouts’a aktarılacak. Ayrıca YouTube blog’un yayınladığı açıklamaya göre bundan böyle YouTube yorumları ile Google+ yorumları birbirine bağlı olmayacak. Diğer YouTube işlemleri de (yeni bir kanal kurmak gibi) bundan böyle Google+ gereksinimi duymayacak.

Durumu özetlememiz gerekirse artık Google, sakat doğan sosyal paylaşım platformu Google+’ı kaderine terk etmiş durumda. Zaten çok küçük bir kitle tarafından kullanılan Google+ bu özelliklerden mahrum kalınca da iyice dibe batmış gibi görünüyor. Google’ın bizzat kendi çalışanları tarafından bile alay konusu olan sosyal paylaşım platformu, halbuki tüm Google hizmetlerini bünyesinde toplayarak büyük bir platform olarak hayatına başlamıştı ancak devamı hiçbir zaman gelmedi.

Bununla beraber Facebook’u dibe gömmeyi amaçlayan bir platform daha Titan’a karşı diz çökmüş ve girdiği savaşı kaybetmiş durumda. 2011’den beri faal durumda olan Google+ bu özellikleri de kaybetmesi ile daha fazla ne kadar dayanabilir orasını bilemeyiz, ancak çok fazla dayanacağını sanmıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir