Google Street View Avrupa’daki En Yüksek Volkanı Keşfetmenizi Sağlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google Street View ilginç ilginç yerlere giderek içinizdeki maceracıyı tatmin etmeye tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde okyanusun dibine inerek göz ardı edilemeyecek bir başarıya imza atan Google Street View, bu kez de Avrupa’nın en yüksek volkanına giderek kendimizi yakmadan volkan keyfi yaşamamızı sağlıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Daha önce Hawaii, Oregon, Arizona ve Tokyo‘daki volkanik bölgeleri de arşivine eklemiş olan Google Street View, kendine hedef olarak bu kez Sicilya‘da bulunan ve Avrupa’nın en büyük yanardağı olan Etna Yanardağı‘nı arşivine ekledi. Etna Yanardağı‘nın UNESCO tarafından Kültür Mirası olarak ilan edilişinin ikinci yıl dönümünü kutlamak için yapılmış bu program Etna Yanardağı‘nın çevresini ayrıntılı bir şekilde keşfetmemize ve bu güzel kültür mirası hakkında daha çok bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Yetti mi? Yetmedi elbette. Google Kültür Enstitüsü, kutlamalar kapsamında Unioncamere ve Katanya Ticaret Odası ile işbirliği kurarak Etna Yanardağı‘nın tarihini ve yanardağdan çıkan bazaltın bölgedeki mimari mirası nasıl etkilediğini anlatan bir online panel düzenleyecek.

Açıkçası basit bir arama motorundan işleri bu noktaya kadar getirebilen Google’ı takdir etmemek elde değil. Neredeyse her konuda bir çalışması olan Google yüzünden dünyanın yok olacağı konusunda komplo teorileri dönüyor (Terminator, Skynet, yapay zeka falan… Hiç mi izlemedinizTerminatör’ü?). Yine de şimdilik öyle bir tehditimiz yok neyse ki, hayat Google’la güzel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir