Google Street View, Dağa Çıktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google, Street View tecrübesini farklı yerlerde denemeye devam ediyor. Şimdi Google Street View üzerinden, Mont Blanc Dağı gezilebiliyor. Google, Street View kameralarını değişik yerlere taşımayı ve kullanıcılarına ilginç tecrübeler yaşatmayı seviyor. Daha önceleri dünyanın en büyük minyatür demir yolu, Street View ile görüntülenip, gezilebilir hale getirilmişti.

Street View, Mont Blanc Dağı’nda

Şimdi ise Google, Street View kameralarını Mont Blanc Dağı’na taşıyor. Birkaç dağcı, kayakçı ve fotoğrafçı ile ortaklık kuran firma, 360 derece görüntülerin kütüphanesini oluşturuyor. Bu sayede, dağın yaz ve kış olmak üzere, en meşhur yollarını ve izlerini görebileceğiz. Ya da buza tırmanan birinin perspektifinden nasıl bir görüntü oluştuğunu tecrübe edebileceğiz.

facebook müşteri hizmetleri

map2

Ayrıca bu görüntülerde Alpler’in en büyük dördüncü buzulu olan Mer De Glace de yer alacak. Google, sıcaklıkların hızla değiştiğini, bu yüzden de dağın parçalarının çabuk şekil değiştirebildiğini söylüyor. Street View üzerinde bulunan görüntüler, bu güne ait olacak. Yani orayı daha sonra ziyaret edenler, bugünün fotoğraflarına bakıp, nasıl değişimler olduğunu kaydedebilecek.

https://youtu.be/I6UGj9aWCnU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir