Google Translate İçin Fotoğraf Desteği Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google Translate uygulaması, yeni güncellemesi ile fotoğrafları da çeviriyor.

Google’ın çeviri uygulaması olan Translate, yeni sürümde birkaç düzenlemenin yanında, fotoğraf üzerinden çeviri özelliğini getirdi. Artık yazıların fotoğraflarını çekerek çevirebilmek mümkün.

google translate word lens

facebook müşteri hizmetleri

Word Lens ismiyle karşımıza çıkan yeni özellik sayesinde, yabancı ülkelerde seyahat ederken gördüğünüz tabelaları çevirebilmek mümkün olacak. Örneğin Rusça yazılı bir tabelayı, alfabenin de farklı olmasından dolayı, normal çeviri programları ile anlamanız mümkün değilken, fotoğrafını çekip Word Lens üzerinden çevirmeniz mümkün olacak. Şu an için uygulamanın desteklediği diller Fransızca, Almanca, İngilizce, İtalyanca, Rusça ve Portekizce olarak belirlenmiş. İlerleyen zamanlarda daha fazla dil desteğinin eklenmesi planlanıyor.

Google Translate yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılarına daha hızlı canlı çeviri desteği sunmaya başlıyor. 2013 yılında verilmeye başlanan canlı çeviri desteği artık çok daha hızlı bir biçimde çalışıyor.

Google Translate uygulamasının yeni sürümü Android ve iOS platformularında, birkaç gün içerisinde indirilmeye sunulacak. Siz de yurtdışına gitmeye hazırlanıyorsanız, bu uygulamayı mutlaka indirmenizi öneriyoruz.

Canlı çeviri özelliğinin nasıl çalıştığına dair ayrıntıları içeren kısa bir videoyu da aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir