Google Translate Resimden Çeviri Özelliği Getiriyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir dilden diğerine çeviri yapmak için bulabileceğiniz en güzel uygulamalardan birisi olan Google Translate, yepyeni bir özellik ile kullanıcılarını daha da mutlu edecek gibi gözüküyor.

Google‘ın bu yıl içerisinde bünyesine kattığı isimler arasında kamera ile çekilen İngilizce metinleri diğer dillere çeviren Word Lens uygulamasının geliştiricisi de bulunuyordu. Şimdi ise benzer bir sistemi Google Translate için getiriyorlar.

Word Lens‘in Google Translate‘e entegre edilmiş bir versiyonu olacak yeni özellik sayesinde kamera ile çekilen bir metin İngilizce’den Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca ve Rusça dillerine çevirilebilecek. Şimdilik birbiri arasında çeviri yapabilecek altı dili destekleyen güncelleme sayesinde restorandaki menüleri bile rahatça okuyabileceksiniz.

facebook müşteri hizmetleri

google_translate

Şimdilik sadece bu altı dil arasında doğrudan çeviri yapılabiliyor, Türkçe veya diğer dillerin gelmesi ise önümüzdeki yıllarda mümkün olacaktır.

Yeni güncelleme ile birlikte konuşmadan çeviri özelliğine de bir geliştirme geliyor. Artık karşıdaki kişi konuştuğu zaman Google Translate konuşulan dili algılayıp doğrudan sizin dilinize çevirebilecek. İki tarafın da birbirini anlayamadığı durumlarda en uygun kurtarıcı olacak gibi gözüküyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir