Google’dan Babalar Günü 2015 Doodle’ı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google her özel gün yaptığı gibi bugünde babalar gününe özel bir Doodle hazırladı. Google’ın her özel güne çeşit çeşit dikkat çeken Doodle’ları oldukça dikkat çekiyor. Dünya devi arama motoru Google 1999 yılından itibaren Larry Pega ve Sergey Brin kurucuları tarafından ana sayfaya çeşitli ilgi çekici şeyler konmakta. Bugüne özelde bir yenisi eklendi. Her ülkeye ve her güne özel farklı yapılan Google logoları tasarım açısından oldukça kaliteli ve bugünde her yıl haziran ayının üçüncü pazar gününde kutlanan Babalar Günü için katıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Babalar günü geçmişine gidersek ilk 19 Haziran 1910 tarihinde Washinton’un Spokane şehrinde kutlanan bu durum daha donra ABD ülkesinin diğer eyaletlerine yayılmış durumda. Bu durumun ilk resmi kutlaması 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri başkanı olan Calvin Coolidge’in söylemesi ile kutlanmıştır ve kutlanmaya devam etmektedir.

1966 yılının döneminde Amerika Birleşik Devletler başkanlığı yapan Lyndon Johnson her sene haziran ayının üçüncü Pazar gününde Babalar Günü kutlanmasını istemiş ve belirtmiştir. Bununla ilgili tüm bölgeye bir bildiri yayınlatmıştır. Tabi bu durumlar yıllar geçtikçe değişmiş ve ülkemizde ise 80’li yıllarında sonlarında kabul edilmiş ve Babalar günü her yıl gibi 2015 haziran tarihinin üçüncü pazarında kutlanmış ve kutlanmaya devam edecektir. Bizde tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyoruz. Ayrıca Google’ın her ülke için ve her özel gün için geçmiş yıllara ait hazırladığı Doodle’larıda buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir