Google’dan Nakil Yapılabilecek Batarya Üretimi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google yeni çalışması ile şimdiden yankı uyandırmayı başardı. Yeni bir çalışma üzerinde duran Google, hem giyilebilir hem de mobil ürünler için uygulanacak özelliklere sahip bir batarya üzerinde çalıştığını duyurdu. Son derece esnek ve çok ince olacağı belirtilen Google’dan nakil yapılabilecek batarya üretimi, insan vücuduna nakledilebilir özellikte olacak.

WSJ’nin yaptığı ve okuyucularına duyurduğu habere göre Google, bu yeni üreteceği batarya teknolojisi için ilk kez 2012 yılında batarya uzmanı olan Dr. Ramesh Bhardwaj ile test çalışmalarına başlamıştı ancak sonraki süreçte Google bu çalışmayı kendi bünyesinde sürdürme kararı aldı. Konu ile ilgili açıklama yapmayan Google’ın en az 20 farklı batarya projesi ile ilgili çalışma yaptığı belirtildi. Test aşamasında ya da proje kapsamında olan bataryaların Google’ın sürücüsüz aracı olan Google Glass ve daha pek çok ürünü içine alacağı belirtiliyor. Tabii bataryaların en büyük ve önemli platformlarından biri de mobil cihazlar. Google’ın geliştirmeye çalıştığı Google’dan nakil yapılabilecek batarya üretimi içinde Nexus telefonları da yer alıyor. Böylece Google, Apple ve Tesla gibi kendine ait ürünlere de özel batarya üreten ve geliştiren bir şirket olma yolunda ilerliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Maliyeti düşük ve üretimi son derece kolay olacak olan Google’dan nakil yapılabilecek batarya üretimi üstelik giyilebilecek türdeki ürünlerle de uyum sağlaması için esneme özelliğine de sahip olacak. Bükülebilecek olan Google’dan nakil yapılabilecek batarya üretimi ile Google’ın kan şekeri ölçebilen kontak lensi ürünlerinde de kullanılabilecek. Google şirketinde çalışmakta olan batarya uzmanı Dr. Ramesh Bhardwaj, Şubat ayında yaptığı açıklamada Google’dan nakil yapılabilecek batarya üretimi ile bataryaların insan vücuduna da nakledilebileceğini söylemişti.

Google şirketi başta kendi üretimi olan mobil cihazlar için bu fikri geliştirirken, maliyeti düşük ve üretimi de kolay olacak olan bu batarya ile çağımızda yeni bir çığır açacağa benziyor. Kullanıcılardan da farklı tepkiler alan Google’ın insan vücudunda nereye nakil yapılabileceği, sorun olması durumunda nasıl çözüm üretilecek ya da nasıl bir önlem alınabileceği gibi sorulara da yanıt vermesi bekleniyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir