Google’ın Başı Avrupa İle Belada

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google, Avrupalı ülkeler tarafından ciddi şekilde tacize uğramış durumda. İstekleri ise şu: Google’ın Avrupa’da aktif olabilmesi için arama motoru hizmetini diğer hizmetlerinden ayırması.

facebook müşteri hizmetleri

Avrupa Parlementosu‘nda bu konuyla ilgili bir oylama yapılacak. Google, arama motoru ve diğer Google ögeleri için iki ayrı şirkete ayrılması durumunda Avrupa’da çalışmalarına devam edebilecek. Ayrıca arama motorunun topladığı verileri diğer Google ögelerinde de kullanılmasını istemiyor Avrupalılar.

Şunu belirtmek lazım. Avrupa Parlementosu’nun bu tarz bir yaptırım gücü yok. Parlementonun aldığı kararlar Avrupa Komisyon‘u için tavsiye niteliği taşıyor sadece. Asıl kararı komisyon veriyor. Eğer komisyon, parlementonun kararını onaylarsa Google, değişikliğe gitmediği taktirde Avrupa’da çalışamayacak.

Konunun bir de ABD yönü var. ABD Hükümeti, Avrupa Parlementosu’nun aldığı bu kararı Google’ın iç yapısına müdahale olarak değerlendiriyor ve sert tepki gösteriyor. Yaşanan bu teknolojik-siyasi problemin nasıl sonuçlanacağını cidden merak ediyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir