Google’ın Yeni Oyuncağı Nexus Player Ne İşe Yarıyor?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

google'ın yeni oyuncağı nexus playerNexus Player çıktı, güzel. Fakat ne işe yarıyor? Neden Nexus Player’a ihtiyaç duyalım?

Google, ilk olarak hokey diski benzeri bir cihaz çıkardı. Bu cihaz Google TV için ilk parçaydı. Fakat, Android TV için uzun süre sağlam bir yazılım yapamadılar. Önce Android TV, sonra Nexus Q derken son olarak en iyi yazılım olan Chromecast çıktı. Chromecast, büyük bir donanımı ufak bir adaptör boyutuna getiriyor ve telefonu kumanda olarak kullanmamıza yarıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Chromecast’in Android TV’den ufak bir farkı var. Android TV’nin telefonu uzaktan kumanda haline getirme fonksiyonu yok. Zaten Google’ın bu tarz bir televizyon ortamı yaratmasındaki amaç Android dünyasını sonuna kadar tecrübe edebilmek. Chromecast ile beraber android cihazlar da bu projeye dahil olmuş oluyor.

Başlangıç için Nexus Player, kendi kumandasıyla beraber gelecek ve bu kumanda Netflix, Hulu gibi uygulamaları kontrol etmekte kullanılacak. Ayrıca opsiyonel bir “game controller” geliyor, 39$‘lık fiyatı ile.

Nexus Player, gücünü özel bir Google yazılımından alıyor. Bu yazılımla daha önce izlediğimiz veya beğendiğimizi belirttiğimiz yapımlara daha çabuk ulaşıyoruz. Kişisel bilgilerimizi de bu çabukluk içinde kullanıyor Nexus Player. Cihazın ses kontrol mekanizması da çok kuvvetli. Örneğin, bir dizide kim başrol oynuyor diye sorduğumuzda anında cevap veriyor, tabi ki ingilizce oluyor bu olaylar. Veya hafızasında olan bir programla ilgili yanlış komut verdiğimiz zaman bu komutu otomatik olarak kendisi düzeltiyor.

Google, Nexus Player ile Apple Tv ve Amazon Fire Tv karşısında ayakta durmaya çalışacak. Zaten sadece televizyon sektörüne bulaşmamışlardı, o da oldu. Rakipleri oldukça güçlü Google’ın.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir