GTA 5 54 Milyon Kopya Sınırını Geçti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2K Games ve Rockstar gibi büyük firmaların sahibi olan Take-Two Interactive, 2015 mali yılının üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı. Ortaya çıkan raporlar ise dev şirket için oldukça iç açıcı görünüyor.

Zaten Rockstar’ı bünyesinde bulundurmasıyla sürekli para bastığına inanılan Take-Two’nun değeri %142 artarak 366.4 milyon Amerikan dolarına yükselerek şirketin geçen seneki değeri olan 151.6 milyon dolarlık değerini neredeyse üçe katlamış durumda.

facebook müşteri hizmetleri

Öte yandan Take-Two’nun para basma makinesi GTA 5’in ne kadar sattığı da ortaya çıktı. serinin yedinci ana oyunu olan GTA 5, bugüne kadar çıkış yaptığı tüm platformlarda tam 54 milyon adet satılmış. Ancak bu rakamda dikkat etmemiz gereken nokta şu; bu rakam oyunun yollandığı kopya sayısı, satıldığı kopya sayısı değil. Yani Take-Two’nun bu sayıyı elde etmesi için temel aldığı nokta Take-Two’nun perakendecilere yolladığı kopya sayısı, perakendecilerden satın alınan kopya sayısı değil. Ne olursa olsun, 54 milyon çok yüksek bir rakam.

GTA 5 ve GTA Online dışında Take-Two’nun kasasını dolduran oyunlar sırasıyla NBA 2K15, Borderlands: The Handsome Collection ve WWE 2K15 oldu. WWE serisini satın almak Take-Two’nun işine gelmiş gibi görünüyor.

Gelen raporlara göre Take-Two’nun kasasını dolduran başka bir etken ise “diğer yapımlarla beraber “NBA 2K15 ve GTA 5/GTA Online için yayınlanan DLC satışları. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick’in yaptığı açıklamaya göre “müşterilerin düzenli harcama yapmaları” sayesinde Take-Two’nun geliri beklenenden çok daha yüksek gelmiş. Ne diyelim, helal-i hoş olsun…

Oyunu keyifli hale getirdiğine inandığımız gta 5 hileleri için yazımıza bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir