Gta 5 Oyununun Tüm Satış Rakamları

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son haftalarda oyun haberlerinde ve oyun piyasasındaki lider isimlerden biri olan Grand Theft Auto serisinin son üyesi Gta 5 bugün tüm satış rakamlarını açıkladılar. Take Two Interactive’in yaptığı açıklamaya göre Gta 5’in çıkış tarihi olan Eylül 2013’den itibaren toplamda 52 Milyon adet satış gerçekleştirmiş. Başarının çoğunluğunu hiç kuşkusuz PC sürümü oluşturuyor diyebiliriz. İngiltereden gelen açıklamaya göre Gta 5 oyunu 5 milyon kutulu PC versiyonu satmış ve Global satış rakamları ise 45 milyon olarak belirlenmiş. 52 Milyon satış rakamı net olmasada 40 milyon satışı rahat geçtiği tahmin ediliyor. Ayrıca PC satışlarının %75‘i dijital olarak satılmış ve buda demek oluyor ki oyuncular kutulu versiyondan çok dijital olan versiyonu daha çok tercih etmişler.

facebook müşteri hizmetleri

Gta 5 İçin 10 Yeni Görev

GTA 5‘in şimdiye kadar fiziksel ve dijital sürümler olarak 52 milyondan fazla adet olmak üzere tüm dünyada dağıtıldığını söyleyerek bir çok ülke nüfuslarını bile geride bırakmış diyebiliriz. Diğer yandan oyun hatırlarsak ilk olarak X360 ve PS3 sürümleri çıkmıştı ve çok az bir zamanda milyonlarca satmaya başlamıştı. Ardından PlayStation 4 ve Xbox One modellerine çıkış yaparak en son olarak büyük satışı PC sürümüne çıkararak gerçekleştirdi. Oyun ilk başta bazı stabilize hataları yaşasada Rockstar boş durmayıp, iyileştirme adına güncellemeler yollamaya devam ediyor.

Klasik haline gelen yeni oyun çıkışlarından bir süre sonra oyun için yüzlerce mod yapılma durumu Gta 5 içinde geçerli. Fakat Gta 5 modu yükleyenleri uyarırsak mod yüklemenin ardından steam üzerinde bazı farklılıklar ve kendi kendine kapanıp açılma durumları söz konusu oluyor. Fakat bazı modlarda keylogger olduğundan bu gibi durumlar olabiliyor. GTA 5 tüm zamanların en çok satan video oyunu olarak şuan lider durumda ve 52 milyonluk satış rakamına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Diğer yandan oyunda kullanabileceğiniz gta 5 hileleri konumuzada göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir