GTA Dizisi Mahkemelik Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz gibi BBC geçtiğimiz sene Rockstar Games‘in Grand Theft Auto serisiyle ilgili bir dizi çekeceğini duyurmuştu. Herkesin beklediği gibi “GTA dizisi” değil de “GTA’nın gelişiminin belgeseli” olarak çekilecek olan kısa belgesel dizisi görünüşe göre ufak bir sorunla karşılaşmış gibi; zira Rockstar’ın sahibi olan Take-Two Interactive, isim haklarını kötüye kullandıkları gerekçesiyle BBC’ye dava açtı.

facebook müşteri hizmetleri

Bir süredir Rockstar‘ın bu drama hakkında mutlu olmadığına dair söylentiler yayılmaktaydı ve bu haber çok garip karşılanmamalı. Açıklamada söylenene göre, dizinin adında ve reklamında telif haklarının sahipleri belirtilmesine rağmen, Rockstar Games bu projeye hiçbir şekilde dahil olmamış durumda: “Amacımız, BBC‘nin Rockstar Games ile alakalı olayların resmi olmayan bir anlatımını kovalaması sırasında markalarımızın kötü kullanılmadığından emin olmaktır. Daha önce pek çok sefer bu sorunu BBC ile çözmeye çalıştık ancak sonuç alamadık.” Açıklamada, markalarını korumak için bu durumda hukuki yollara başvurmak zorunda oldukları belirtilmekte.

Daniel Radcliffe‘in Rockstar Başkanı Sam Houser‘ı oynayacağı TV dizisinin, bu yılın ilerleyen zamanlarında yayınlanması bekleniyordu ancak yeni gelişmeler, BBC’nin frene basmasına neden olabilir…

Bahsedilen belgesel dizi ilk GTA’nın çıkışından çok GTA Vice City’nin geliştirilmesinde Rockstar’ın yaşadığı sıkıntıları ve Michael Bloomberg ile girdikleri yasal mücadeleyi konu alması bekleniyor. Çıkış tarihi ise belli olmayan dizinin bu gidişle çıkacağı bile muamma haline geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir