GTA Serisi Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bundan yaklaşık 16-17 sene önce, hayal meyal ilk Grand Theft Auto oyunum olan Grand Theft Auto 2’yi oynadığımı hatırlıyorum. Evet, ilk olarak Grand Theft Auto 2 oynamıştım ben. Ardından ilk Grand Theft Auto oyununu oynamıştım. Değişiğim biraz. Küçüktük tabii. Her neyse, anlatmak istediğim şey neredeyse doğduğumdan beri GTA serisi hayatımda. Sadece benim değil, bence bütün oyuncuların hayatında olan bir oyun GTA. Peki, GTA hepimizin hayatında da, bu seri hakkında ne kadar çok şey biliyoruz?

GTA 5 ile oyun içerisindeki aktivite ve gizemlerin artmasının ardından serinin tamamı ele alındığında farkına varılmamış yada bilinmeyen bazı 10 şeyi sizler için derledik. İşte bilinmeyenler..

Grand Theft Auto: Vice City, 53 dakikada bitirilebilir
1

Efsane serden biri olan Gta Vice City oyununu 1 saatten kısa bir sürede tam 53 dakikada bitirebilirsiniz. Evet ilginç gelebilir buradaki bağlantıdan bu sürede bitirilme işlemini izleyebilirsiniz.

GTA 5 İçerisinde 1000’den Fazla Küfür Bulunuyor
gta

Grand Theft Auto V içinde 1000’den fazla küfür bulunuyorsa, bizim bu haberimizde de 1 tane argo kelime bulunuyor. Kapışalım Grand Theft Auto V! Ha, belirtmeden geçmek ayıp olurdu. Dilerseniz bu 1000’den fazla küfrü buradan dinleyebilirsiniz.

Tüm Seride Sadece 2 Çocuk Var
cocu

Grand Theft Auto serisi içerisinde +18 ögeler bulundursa da, hayvan ve çocuk konuları üzerinde çok titiz davranılıyor ve seri içerisinde bu 2 öge pek fazla kullanılmıyordu. Hayvanlar tabii Grand Theft Auto V ile birlikte seride çoğalsa da, çocuklar hala büyük bir eksik. Öyle ki, koskoca seride sadece 2 çocuk karakter vardı. Bunlardan ilki, Mary-Beth Williams isimli Grand Theft Auto: Vice City Stories oyununda bulunan bir bebekti. Diğer karakter ise Grand Theft Auto IV’te bulunan 13 yaşındaki Jill Von Crastenburg idi.

Grand Theft Auto III’ten beri çoğu oyun ertelendi!
gtaaııı

Grand Theft Auto V ile PC oyuncuları çok çekti bu ertelenme mevzusunu ama Rockstar Games’in geleneği bu. Mesela, Rockstar Games daha önce Grand Theft Auto III’ü, Grand Theft Auto: Vice City’yi, Grand Theft Auto: San Andreas’ı, Grand Theft Auto IV’ü ve Grand Theft Auto V’i erteledi

facebook müşteri hizmetleri

Neredeyse 200 milyon sattı!
gta5

Call of Duty, The Sims, Sonic the Hedgehog, Tetris, Final Fantasy ve FIFA oyunlarından Grand Theft Auto oyunlarını üstün tutan en önemli fark, Grand Theft Auto serisinin satış rakamları. Öyle ki, 2014’ün sonlarına doğru 50 milyon satış adedini yakalayan Grand Theft Auto V, serinin toplam satış rakamlarının 4’de 1’ini oluşturuyor.

GTA 5 Ana Karakterleri Oyuncuları Temsil Ediyor
gtaa

Mesela Franklin, seriye yeni başlamış, sürekli görev yapan ve para toplamaya çalışan oyuncuları temsil ediyor. Michael, serinin eski oyuncularını temsil ediyor. Trevor ise etrafta kaos yaratan oyuncuları temsil ediyor.

Oyundan kesilmiş bir soygun görevi!
gta6

Lamar ve Franklin maddemizde olduğu gibi, yine deneyimli oyuncular Grand Theft Auto V kodlarının arasına dalmış ve oyunun final sürümünden çıkartılmış bir soygun görevini bulmuşlardır. Bu soygun görevinde Trevor bayan kıyafetleri giyerek, Michael’ın eşi görevini alıyordu.

Grand Theft Auto vs. Driver
gta3

Grand Theft Auto serisi ve Driver serisi eskiden beri rakip oyunlardı. Tabii Rockstar Games bu yüzden Grand Theft Auto oyunları içinde sürekli olarak Driver ile dalga geçerdi. Mesela Grand Theft Auto III’te Two-Faced Tanner isimli bir görevde, Tanner karakteri ile alakalı olarak, “Arabasında değilken hiçbir işe yaramıyor. Zaten yürüyemiyor da.” şeklinde konuşmalar geçer. Tanner, Driver serisindeki karakterimizin adıdır ve yürüme animasyonları pek iyi değildir.

Trevor seslendirmelerinde çıplak!
trevor

Grand Theft Auto V karakterlerinden olan Trevor’ı seslendiren Steven Ogg, oyundaki bazı sahnelerde karakterin moduna girebilmek için seslendirmelerin bazılarını sadece iç çamaşırları ile yapmıştır.

Gerçek telefon görüşmeleri!
ay

Grand Theft Auto IV’den WKTT (We Know The Truth) isimli radyo kanalını bilmeyen yoktur herhalde. Bu radyo kanalının bir özelliği bulunmakta. WKTT’un yayını sırasında duyabildiğiniz her telefon görüşmesi, aslında gerçek telefon görüşmeleri. Rockstar Games, oyun çıkmadan önce parodi bir internet sitesi açarak bu görüşmeleri toplamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir