GTA Serisinin Bütün Satış Rakamı Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Take-Two yaptığı açıklamaya göre Rockstar Games’in en çok oynanan ve popüler olan GTA serisinin bu zamana kadar kaç adet sattığı belirlendi. Birçok firmanın konsol veya donanımsal parçası gibi video oyunlarında satış rakamları milyonları bulabiliyor. Bunlardan biri olan ve rekorlar kıran Rockstar Games’in GTA serisi tüm zamanlarda toplamda 220 milyon adetten fazla satmış durumda. Bu rakamın 54 milyonu geçtiğimiz yıllarda çıkan ve çıktığı ilk günden itibaren çeşitli konsollarda rekorlar kıran GTA 5 oyununa ait.

facebook müşteri hizmetleri

Hatırlarsak GTA 5 oyunu uzun süredir konsollar üzerinden oynanabiliyor. Uzun bir bekleyiş süresinin ardından GTA 5 oyunu bilgisayarlara geldi ve tam 54 milyon adet sattı. Oyunu alabilecek fakat bilgisayarlarının donanımsal özelliklerinin yetersizliğinden dolayı hala milyonlarca kullanıcı oyunu satın almıyor.

GTA serisi haricinde yine Rockstar Games yapımı olan Red Dead Redemption oyunu tam 14 milyon adet satmış durumda. Üç çeşit oyun ile piyasaya giriş yapan Borderlans serisi ile toplamda 26 milyon adet satmış. Diğer yandan NBA serisi oyunların en iyisi olarak kabul edilen 2K serisi ise 5 milyon adet satmış.

GTA 5 Oyunun kırdığı diğer rekorlar

  • 4 saat içinde en fazla satan aksiyon-macera video oyunu,
  • 24 saat içinde en fazla satan video oyunu,
  • En hızlı 1 milyar satış rakamına ulaşan eğlence yapımı,
  • En hızlı 1 milyar satış rakamına ulaşan video oyunu,
  • 24 saat içinde en fazla satış gelirini elde eden eğlence yapımı,
  • 24 saat içinde en fazla kazandıran video oyunu,
  • Fragmanı en çok izlenen aksiyon-macera oyunu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir