Güneş Enerjisi İle Telefonunuzu Şarj Etme

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Güneş enerjisinden daha fazla yararlanabilmek adına çeşitli cihazlar üretilmeye devam ediyor. Son olarak bunlardan biri olan The infinityPV HeLi-on adlı sistem sayesinde akıllı telefonlarınızı güneş enerjisi ile şarj edebileceksiniz. Solar şarj aleti boyut anlamında bir cep telefonu kadar ve dahada geliştirilebilmesi adına Kickstarter ile bağış toplamaya devam ediyor. The infinityPV HeLi-on özellik ve genel tanım olarak dünyanın en iyi sıkıştırılmış ve küçük boyuta sahip solar şarj aletlerinden bir tanesi.

facebook müşteri hizmetleri

İnce ve esnek bir yapıda olan The infinityPV HeLi-on, kolay kıvrılarak küçük bir kaba girebiliyor. İçerisinde güçlü sonar panelleri ve bataryası bulunuyor. Bu sayede hem enerji saklayabiliyor, hem de güneş enerjisi yardımıyla üretim yapabiliyor. Cihazınızı HeLi-on kullanarak iki şekilde şarj edebiliyorsunuz. Eğer solar paneli açmazsanız cihazınız depodaki enerjiyi kullanarak şarj oluyor. Solar paneller açıldığında ise depoda bulunan enerji kullanılmadan, direkt güneş enerjisiyle şarj olabiliyor. İki şekilde de telefonların şarj olması süre 2-3 saat civarı. Bu da güneş enerjisiyle şarj etmede gayet hızlı sayılabilecek bir süre. Aynı şekilde telefonu değil de, ürünün içindeki harici bataryayı şarj etmek isterseniz yine 2-3 saatlik bir bekleme süreniz var. Ayrıca bu batarya USB ile de şarj edilebiliyor.

infinityPV tarafından geliştirilen polimer solar hücreler, üçüncü jenerasyon güneş hücreleri olarak geçiyor ve tamamen organik. Işığı emen aktif materyal karbon bazlı olup, bütün panel yenilebeilir, toksik olmayan materyallerden oluşuyor. HeLi-on içinde bulunan harici batarya ise 2600 mAh kapasitesinde. Bu sayede piyasadaki birçok cihaz tamamen şarj edilebiliyor. Ayrıca cihaz üzerinde şarjın ne kadar dolu olduğunu da gösteren bir bölüm bulunuyor.
HeLi-on Kickstarter üzerinde 71 bin dolarlık bir hedef ile yoluna başlamış, projenin bitimine 36 gün kala 105 bin dolar ile bu hedef geçilmiş durumda. Sadece sonar paneller Mart 2016’da, ürünün kendisi ise Haziran ayında piyasaya tamamen sunulacak. Ayrıca ürüne sahip olmak için yapılması gereken minimum bağış 85 dolar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir