Güneş Gözlükleri ile Daha Sağlıklı Gözler

facebook android iphone ayarlari

Güneş Gözlükleri ile Daha Sağlıklı Gözler
5 - 1 OY

Güneş Gözlükleri ile Daha Sağlıklı Gözler

Güneş gözlüğü, bizlere tahmin ettiğimizden çok daha fazla fayda sağlıyor. Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından koruduğu gibi kötü hava koşullarından da koruyabiliyor. Günlük kullanım için olduğu gibi spor, koşu, bisiklet, doğa yürüyüşü için de özel modelleri bulunuyor ve gün boyu maksimum konfor sağlıyor. Yaz-kış kullanmamız gereken güneş gözlükleri, imaj için kullanılan bir aksesuar olmasından çok daha fazlası oluyor.

Güneş gözlükleri, güneşten gelen UV ışınları ve kızılötesi ışınlardan gözlerimizin korunmasını sağlayan en pratik ve şık çözümlerden biri. Hem güneşli günlerde hem de kapalı havalarda, güneşin zararlı ışınlarından veya soğuk havalardan gözlerimizi koruyabiliyor. Bunun yanı sıra çeşitli sporlar için özel olarak üretilen güneş gözlüğü modelleri, spor yaparken hem gözlerimizi koruyabiliyor hem de konfor sağlıyor. Özellikle, bisiklet ve koşu sporlarında büyük önem taşıyan güneş gözlüğü modeli seçimi, koşarken ya da bisiklete binerken zararlı güneş ışınlarından koruduğu gibi soğuktan veya rüzgardan da koruyabiliyor. Gözlerinizi havadan yapışabilecek parçalardan, sıçramalardan ve kötü hava koşullarından koruyor, özel camları ile buğulanmayı engelliyor ve ergonomik yapısı sayesinde hareket ederken düşmüyor. Bu özellikleri taşıyan en iyi markalardan biri ORAO güneş gözlükleri, spor için en ideal modeller arasında yer alıyor. Su sporları ile uğraşanlar için üretilen güneş gözlüklerinde ise; suya düşünce batmamaları, camlarının darbelere karşı dayanıklı olmaları, geniş görüş açısı sağlamaları ve tabii ki güneşten korumaları en önemli özellikleri olarak öne çıkıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Kışın da Güneş Gözlüğü Takılır Mı?

Cevabımız kesinlikle “Evet”. Günümüzde yaz, kış fark etmeksizin, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalıyoruz. Hatta soğuk veya bulutlu havalarda bu ışınların etkisi altına daha çok girebiliyoruz. Bu nedenle kış aylarında da hiç çekinmeden gözlerimizi korumamız ve güneş gözlüğü takmamız gerekiyor. Kışın takılan güneş gözlükleri gözlerimizi soğuk havadan ve rüzgardan da koruyabiliyorlar. Güneş ışınlarından korumalarının yanında, gözlerimizi kısarak bakmamızı engelleyerek, göz kırışıklıklarının önüne bile geçebilmemize yardımcı olabiliyorlar.

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Güneş gözlüğü alırken kullanım alanlarına en uygun olanını seçmek gerekiyor. Spor, koşu, bisiklet, doğa sporları için ayrı gözlük modelleri varken, günlük olarak da ayrı özelliklere sahip güneş gözlükleri bulunuyor. Günlük güneş gözlüğü modelleri stili ile öne çıkarken, spor için üretilen modeller, spor yaparken büyük bir rahatlık sunuyor. Tercihiniz günlük güneş gözlüğü ise güneşten koruma özellikleri ile birlikte tarzınıza uygun bir model olmasına önem verebilirsiniz. Eğer spor için düşünüyorsanız, uğraştığınız spora yönelik bir model tercih edebilirsiniz. Gözlüğünüzün kullanım alanını belirledikten sonra ise modelin yüzünüze uygun olup olmadığını belirlemek gerekiyor. Bunun için burnunuza oturup oturmadığına bakılması ve yüze uygun bir boyutta olup olmadığına dikkat edilmesi gerekiyor. Decathlon’da tüm alanlara uygun; gerek günlük gerekse spor için birçok model bulunuyor. Decathlon’nun uygun güneş gözlüğü fiyatları arasından aradığınız gözlüğü kolaylıkla bulabilir, seçiminizi hemen şimdi yapmaya başlayabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

One thought on “Güneş Gözlükleri ile Daha Sağlıklı Gözler

  • 23 Haziran 2016 at 17:20
    Permalink

    Bir sorunum var bilemiyorum yardımcı olabilir misiniz ya da önerdiğiniz numaradan destek alabilir miyim

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir