Günümüzde Mail Güvenliği

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eğer bilgisayarı sık kullanan bir kullanıcı iseniz ve çeşitli bankacılık ve ödeme işlemlerinizi internet üzerinden yapıyorsanız bu noktada mail güvenliği herşeyden önce geliyor. Birçok banka giriş bilgileri ve çeşitli materyaller mailleriniz üzerinde geçtiği için bazı kullanıcılar tedirgin olsada bazılarının ise bununla ilgili bir bilgisi bulunmuyor. Piyasadaki birçok mail servislerinden biri olan ve başlarda gelen Google’a ait Gmail bu noktada yani güvenlik unsurunda büyük bir kitleden olumlu yorumlar alıyor ve almayada devam ediyor. Peki güvenlik bu kadar sıkı iken mail akışlarınızı okuyan oluyormu ?

facebook müşteri hizmetleri

Piyasadaki Email yani mail servisleri ücretsiz olsada kullanıcıların aklında soru kalmıyorda değil. Özellikle bunlardan biri olan ve dünyanın en büyük arama motoru Google’ın bizlere sunduğu Gmail servisi diğer elektronik posta servisleri gibi ücretsiz sunuluyor. Ayrıca mail konusunda kullanıcıların büyük bir kısmının Gmail’i tercih etmesinin en büyük sebeplerinden biri ise hiçbir işleme herhangi bir ücret almaması diyebiliriz. Mail servislerinin güvenlik ve ücret konusunu bahsettik peki Gmail postalarınızı okuyan varmı ?

Bu soru aslında Google’ın servislerine kayıt olurken bize sunduğu kullanıcı sözleşmesinde tüm detayları ile yazıyor fakat üşengeç bir millet olduğumuzdan dolayı o kısımı hiçbir zaman okumayıp işaretleyip kayıt formunu tamamlıyoruz. O sözleşmeyi biraz detaylandırırsak, sözleşmede Gmail servisini kullanan kişilerin mail akışını ve mail içeriklerini Google robotları inceliyor ve bazı istatistikleri hanesinde kayıtlı bir şekilde tutuyor. Konuyu toparlarsak Google’ın sunduğu serviste yazılımlar tarafından okunan ve sürekli takip edilen mail içerikleri bazı kullanıcılar tarafından normal karşılanıyor.

Ayrıca konumuz dışı olan yani Gmail dışı ve Microsoft’a ait olan Outlook mail servisi ise yine ön koşullarında bizlere mail içeriklerinin okunduğunu ve incelendiğini belirtmemiş fakat kesin olarak takip etmedikleri yazılmıyor. Son olarak yazılı kağıtlardan elektronik dünyaya geçmiş belgelerinizi daha güvenli olabilmesi için mail hesaplarınızı kontrol etmenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir