Güvenliğiniz İçin Şifre Değiştirme İşlemleri Önemli!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Neredeyse tüm işlemlerin yalnızca birkaç adımda internet üzerinden halledilebildiği günümüzde birçok internet sitesi için de güvenlik açısından şifre oluşturmaktayız. Peki bu şifreler güvenliğimiz açısında ne derece etkili? Şifre değiştirme sıklığı ne olmalı? Bu konuda dikkat etmeniz gereken adımları anlatmak istedik.

Gerek sosyal medya kanalları gerekse oyun, dosya transferi ve banka işlemleri gibi internet üzerinden kullandığımız onlarca hatta yüzlerce şifre bulunuyor. Birçok insan bu şifreleri unutmamak adına benzer yada birbirinin aynı şifreleri ardı ardına onlarca sitede kullanabiliyor.

İnternetin oldukça büyük bir iş kaynağı haline geldiği ve birçok önemli bilginin barındığı mecralar arttıkça şifre değiştirme sıklığına da aynı ölçüde dikkat etmeniz gerekiyor. Peki bu adımlar neler?

1- Şifre Değiştirme Sıklığınız Olsun

Ayda bir yada iki ayda bir olmak koşuluyla belirlediğiniz zaman aralıkları içerisinde sık kullandığınız şifreleri kesinlikle değiştirin. Örneğin hemen hemen her gün kullandığınız ve kontrol ettiğiniz mail adreslerinizi en az ayda bir kere şifresini kesinlikle değiştirin.

Gmail şifre değiştirme işlemleri için hazırladığımız yazımızın yardımcı olacağını düşünüyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

2- Sosyal Medyada Şifre Değiştirme Çok Önemli

Vaktinizin büyük bir kısmını geçirdiğiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaştığınız, arkadaşlarınız ile belki de birçok kişinin duymasını dahi istemediğiniz muhabbetler ettiğiniz sosyal medya kanallarının şifrelerini sık aralıklar ile güncelleyin.

Özellik facebook şifre değiştirme işlemleri sırasında kesinlikle ve kesinlikle bağlı olan tüm hesaplardan çıkış yapılmasını işaretleyerek işlemlerinizi tamamlayın!

Ayrıca çoğu zaman unutulan ancak yine de diğer hesaplarını için önem taşıyan snapchat şifre değiştirme gibi işlemleri de gerçekleştirmeyi unutmayın!

3- Kayıt İşlemleriniz İçin Farklı Bir Mail Adresiniz Olsun

Oyun, forum ve takip ettiğiniz siteler için açtığınız hesaplarda güncel olarak kullandığınız mail adresi yerine yalnızca kayıt işlemleri için oluşturacağınız bir mail adresi kullanın. ( Örneğin lol kayıt işlemleri sırasında kayıt için açtığınız mail adresini kullanmak )

Bu mailinizin de şifresini belli aralıklarla güncellemeyi ihmal etmeyin!

4- Modem Şifresi Değiştirmeyi Unutmayın

Modem şifresi değiştirme de internet güvenliğiniz için mail adreslerinizin veya sosyal medya hesaplarınızın şifresini değiştirmek kadar önemlidir. Farklı kişilerin internet ağınızı kullanması ve oluşabilecek saldırılara karşı modem şifrenizi de sık sık değiştirin.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir