Haftanın Blackberry Uygulamaları #1

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Selam Blackberry severler!

Yeni bir yazı dizisine başlıyorum. Bundan sonra her hafta pazartesi sizler için Blackberry uygulamaları tanıtacağım. Beğendiğim, rast geldiğim ya da sizlerin Tech Kafa Forum üzerinden bana ilettiğiniz Blackeberry uygulamalarını sizlere sunacağım.

Tanıttığım uygulamalar Blackberry 10 cihazlarına yüklenebilir olacak.

Uzatmadan ilk uygulamamız ile başlayalım.

 

Image Resizer

image-resizer

Sizin de başınıza gelmiştir. Bir resim göndereceksinizdir. Ama oldukça büyüktür ve tekrardan boyutlandırmanız gerekiyordur. Image Resizer ile resminizin yükseklik ve genişliğini değiştirerek dosya boyutunu küçültebilirsiniz. Tekrardan boyutlandırdığınız resmi ister cihazınızın hafızasına, isterseniz de SD kartınıza kaydedebilirsiniz. Basit bir uygulama olabilir fakat Blackberry’iniz üzerinde resmin kalitesinden ödün vermeden dosya boyutunu ufaltmak için birebir.

Tüm Blackberry 10 cihazları ile uyumlu olan Image Resizer’ı indirmek için tıklayın.

 

Photo Sketch

photo-sketch

Akıllı telefonlar ile fotoğraf çekmek hayatımızın bir parçası haline geldi. Hepimiz birer amatör fotoğrafçı sayılırız artık. Çektiğimiz fotoğraflar üzerinde bazı oynamalar yapıp sosyal medya üzerinde paylaşıyor ya da eşe dosta gönderiyoruz. Photo Sketch de aslında bir fotoğraf düzenleme aracı. Fakat yaptığı işlem sadece fotoğraflarınızı kara kalemle çizilmiş gibi göstermek. Kendisi Android uygulamasından port edilmiş fakat sorunsuz çalışıyor.

Blackberry OS 5 ve üstü tüm Blackberry cihazlara yüklenebilen Photo Sketch’i yüklemek için tıklayın.

facebook müşteri hizmetleri

 

Bookshelf

bookshelf

Sizin evinizde de bir kitaplık var ve okumadığınız kitaplarla mı dolu? Bazen aynı kitabı iki defa aldığınız ya da “Acaba bunu okumuş muydum?” dediğiniz oluyor mu? Bookshelf ile bu sorunun üstesinden gelebileceksiniz. İçerisine kendiniz kitap ekleyebileceğiniz gibi kitaplarınızın barkodlarını okutarak da kitapları ekleyebilirsiniz.

Blackberry 10 cihazlar ile uyumlu Bookshelf’i 1.99$’a satın alabilirsiniz.

 

Galaxy Bowling

galaxy-bowling

Keyifli zaman geçirmek için oyunlara ihtiyacımız var. Akıllı telefonlarımız ise tam bu noktada bizlere yardımcı oluyorlar. Galaxy Bowling adından da anlaşılacağı üzere bir bovling oyunu. Oyunun ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. Ücretli versiyonu 2.99$ olan Galaxy Bowling’ini satın alarak farklı türde toplara ve bölümlere ulaşabilirsiniz.

Galaxy Bowling’i ücretsiz veya ücretli indirmek için tıklayın.

 

Pillbox

İçmeniz gereken ilaçlarınız mı var? İçmeyi unutuyor musunuz? O zaman Pillbox size yardımcı olsun. Pillbox ile ilacınızın adını, dozajını ve zamanını hatırlayabilirsiniz. Ayrıca takviminiz ile eşleşerek size ilaç saatinizi de hatırlatıyor.

Tüm Blackberry 10 cihazları ile uyumlu olan Pillbox’u indirmek için tıklayın.

 

Şimdilik bu kadar. Haftaya pazartesi yeni Blackberry uygulamaları ile sizlerle birlikte olacağım. Tanıtmamı istediğiniz Blackberry uygulaması var ise Tech Kafa Forum üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir