Haftanın iOS Uygulaması Space Qube

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hani eskiden Commodore’da çok sevdiğimiz ve neredeyse en çok oyanan uzay oyunları vardı. Uzay gemimiz ile meteorlara ve diğer uzay gemilerine karşı, uzay gemisinin ışın silahıyla saldırı yapardık. Qubite Games‘in Space Qube’u bize bu nostaljiyi yaşatan yeni nesil bir iOS oyunu. Minecraft ile başlayan küp modası ile yeni nesil oynanabilirliği birleştiriyor.

Tabii ki yenilenmiş bir deneyimle. Öncelikle hızlıca oyuna başlamak istiyorsanız oyunun ilk açılışında bulunan üç hazır uzay gemisinden birisini seçebiliyorsunuz. Uzay gemilerinin de özellikleri bulunamkta. Bunlar Armor (zırh) ve Speed (hız). Aynı zamanda uzay gemilerinin silahlarını da yükeltebiliyorsunuz. Oyunda para birimi yerine, oyun içinde kazandığınız “Qubes” kullanılıyor. Uygulama içi satın alım sunan Space Qubes ile diğer özellikleri de gerçek para ile alabilmek mümkün.

Geminizi bir kere seçtikten sonra oyun başlıyor. Normal olarak otomatik ateş eden uzay geminiz ile gelen düşman gemileri vuruyorsunuz ve yol üzerinden, çoklu ateş, ekstra zırh ve mıktanıs gibi özellikleri topluyorsunuz. Aynı zamanda para birimi olan Qubes’ler de bu gemileri yok ettiğinizde çıkıyor.

ios space qube boss

facebook müşteri hizmetleri

Bölümü bitirdiğiniz de Boss geliyor, tabii ki her bir bölüm için farklı bir boss var. İlk seviyelerde çok zorlamasa da, ilerleyen seviyeleri geçmek için uğraşamak gerekebiliyor.

Space Qube‘nin en ilginç yanı ise kendi uzay gemimizi inşa edebilme özelliğimiz. Bunu da yine Qubes kullanarak yapıyoruz. Kare kare olan bu alanda istediğimiz renkler ile önden arkaya doğru tek tek her bir katmanı çizerek yapıyoruz. tasarım ekranı biraz küçük kaçtığı için kare kare inşa etmenin biraz zor olduğunu belirtmek istiyorum. Aynı zamanda kazanılan Qubes ile yeni gemilerde açmak mümkün. Hatta bu gemilerin modelleri iPhone, plastik sarı ördek, sushi tabağı gibi değişik şekillerde yapılmış. Space Qube‘in kendi sitesinden de diğer oyuncuların yaptığı uzay gemilerini görebilir, siz de kendi tasarımınız olan uzay gemilerini burada sergileyebilirsiniz.

ios space qube rubber duck

Arka planlar ve müzikler ise oyun ile muhteşem bir şekilde bütünlük Sağlıyor. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız Space Qube‘in da hoşunuza gideceğinden eminiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı