Halo’nun TV Dizisi Kanalını Buldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Xbox One’ın lansman gecesinde duyurulan ve usta yönetmen Steven Spielberg tarafından çekilecek olan Halo dizisi hakkına uzun zamandır haber alamıyorduk. Merakla beklenen dizi için ilk elle tutulur bilgiler gelmeye başladı.

Mayıs 2014’te Microsoft’un Dexter’ı izleyenlerin yakından bileceği Showtime kanalı ile dizinin yayınlanması konusunda yakın temaslar halinde olduğu ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise kanalın patronu David Nevins Halo’nun Showtime’da yayınlanacağını bizzat onayladı.

Nevins’in açıklamasına göre dizi şu anda hala prodüksiyon aşamasında, çekimlerin başlamasına ise hala zaman var.

facebook müşteri hizmetleri

2013’teki Xbox One lansman şovunda duyurulan Halo TV dizisinin aslında Halo 5: The Guardians ile aynı zamanda yayın hayatına başlaması planlanıyordu. Ancak türlü aksaklıklar nedeniyle Microsoft projeyi ertelemeye karar verdi. Şu anda ise dizinin ne zaman başlayacağı belli değil.

Henüz dizi hakkında elle tutulur bir bilginin olmadığını belirtmiştik. Bu duruma dizinin hikayesi ya da Halo evrenindeki yeri de dahildi. Henüz bu konuda yorum yapmayan Phil Spencer dizinin basit bir yer tutucu olmayacağını, Halo evreninde önemli bir yer tuttuğunu söylemişti.

Xbox Entertainment Studio’nun kapanmasıyla beraber projenin ne olacağı muallakta kalmıştı ama neyse ki işin içine Spielberg ve Showtime’ın girmesiyle dizinin devam ettiği onaylandı. Ayrıca dizinin pilot bölümünü District 9’un ve yeni Alien filminin yönetmeni Neil Blomkamp’ın yöneteceği söylentileri dolaşmaya devam ediyor.

Umarız Halo’nun TV dizisi beklenilen kadar iyi olur. Son zamanlarda çizgi roman ve kitaplardan güzel dizi örnekleri görüyoruz ve umarız bu durum oyunlara da yansır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir