Hangi Konsol Daha Çok Oyun Sattı?

facebook android iphone ayarlari

Hangi Konsol Daha Çok Oyun Sattı?
4 - 1 OY

Yeni nesil konsol arenasının en iddialı iki konsolu PlayStation 4 ve Xbox One’ın yıl sonu exclusive oyun satışlarına dair rakamlar verildi. İşte o büyük sorunun cevabı. PC ile birlikte günümüz oyun sektörünün en önemli platformlarını oluşturan yeni nesil konsollar hakkında en merak edilen sorulardan biri de, kendi makinelerine özel geliştirdikleri oyun satışlarının yeterli olup olmadığı. Bu satış rakamları geçtiğimiz günlerde iki firma tarafından paylaşılan yıl sonu satış raporlarında ortaya çıktı.

facebook müşteri hizmetleri

Bir tarafta Microsoft, diğer tarafta Sony. Bakalım hangi firma geliştirdikleri özel oyunlar ile daha çok satış rakamına ulaşmayı başarmış? Xbox One için geliştirilen özel oyunların satış rakamlarına baktığımızda, bu rakamın büyük bir kısmını Halo 5: Guardians, Dead Rising 3, Ryse: Son of Rome, Forza oyunları, Gears od War: The Ultimate Edition ve Halo: The Master Chief Collection oyunları oluşturuyor.
Xbox One toplamda 14.84 milyon adet oyun satışı gerçekleştirse de ne yazık ki en büyük rakibi PlayStation 4’ü geçmek için yeterli bir satış rakamına ulaşamadı.

PlayStation vs. Xbox One!
PlayStation 4 kanadına baktığımızda ise Sony’nin satışlardan oldukça memnun olduğunu görüyoruz. PS4’ün satış rakamlarına baktığımızda, bu rakamın büyük bir kısmını InFamous: Second Son, KillZone: Shadow Fall, The Last of Us Remastered, Knack, Until Dawn, The Order 1886, Bloodborne ve Uncharted: The Nathan Drake Collection oyunları oluşturuyor.
PS4’ün özel oyunları ise toplamda 19.72 milyon adet satmayı başardı.
Konsol satış rakamlarının yanı sıra konsola özel oyun satışlarında da Xbox One’ı geride bırakan PlayStation 4, günümüzün en çok tercih edilen yeni nesil konsolu olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir