Hannibal Yayından Kalkıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

NBC‘nin sevilen dizisi Hannibal, bilindiği üzere özellikle sosyal paylaşım platformu Tumblr‘da özel bir hayran kitlesine sahip dizilerden biri. 3 sezondur ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok ülkede yayınlanan Hannibal, yayıncısı NBC‘yi memnun etmemiş olacak ki bu sezon sonunda yayından kalkıyor.

Hollywood Reporter‘da yaptığı röportajda iptal dedikodularını onaylayan dizinin yazarı Bryan Fuller, “Hannibal NBC‘nin masasındaki son yemeğini bu yaz yiyecek, ancak aç yamyamımız her zaman açlığını dindirebilir” şeklinde konuştu ve sözlerine “NBC ile yiyeceğim sıradaki yemeği iple çekiyorum” şeklinde devam etti.

facebook müşteri hizmetleri

Her ne kadar büyük bir hayran kitlesi olsa da Hannibal‘ın NBC‘deki reytingleri son derece düşüktü (Tumblr‘daki herkesin bölüm biriktirip tek seferde sezon bitirme hastası tipler olduğunu düşünürsek). Silence of The Lambs‘in öncesi niteliğindeki dizi ilk başta polisiye olarak başladıysa da daha sonraki sezonlar çok daha farklı bir kimliğe bürünerek “sanat dizisi” statüsüne gelmişti ve bu dizinin -özellikle Hannibal serisinin- hayranları tarafından tepki ile karşılanmıştı.

Bu dizinin yazarı Bryan Fuller‘ın ilk yayından kaldırılma hikayesi değil. Daha önce çalıştığı Pushing Daisies gibi birçok önemli dizi de yine NBC tarafından düşük reytingler bahane edilerek yayından kaldırılmıştı. Yine de Hannibal gibi kült derecesine erişmiş bir dizinin yayından kaldırılması biraz şaşırtıcı.

Mads Mikkelsen, Laurence Fishburne ve Hugh Dancy gibi yıldız isimlerin oynadığı Hannibal, bu sezonun sonunda ekranlara veda edecek. Serinin hayranları ise Netflix‘e diziyi devam ettirmeleri için yalvarmaya başladı bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir