Hearthstone : Deste Kurma Çeşitleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hearthstone’da kuracağınız her bir destenin kendisi içinde özellikleri bulunur. Bu deste çeşitleri ise daha çok sizin oyunu oynayış tarzınıza göre belirlenir. Bu desteleri hemen sizlere tanıtalım. Eliniz de yeterli kartlarınız olduğun da siz de kendi oyun tarzınıza göre bir deste kurabilirsiniz.

 

Deste Çeşitleri – Seç Beğen Yap

 

Aggro

Aslında “Aggresive” kelimesinden gelen bu deste çeşidinde, oyun içinde en kısa zamanda rakibinizi yenebilmemiz için oldukça güçlü kartlar bulunur. Her zaman Swarm yani bir çok minion çağıran ya da hızlı olması gerekmez. Biraz daha fazla mana kristali isteyen güçlü kartlar ile de Aggro destesi yapılabilir. Chillwind Yeti kartı Aggro destesi için iyi bir örnektir. Çünkü 4 mana kristaline karşılık hasarı ve canı oldukça iyidir.

facebook müşteri hizmetleri

Control

Büyük tehdit oluşturan kartlara sahip olup, o kartları oyuna sokana kadar yaşamak üzerine kurulan deste çeşididir. Mesela, Lord Jaraxxus, Ragnaros ve Ysera kartlarının olduğu desteler ile kullanılan ve bu yüksek tehdit içeren kartları beklerken, diğer destekleyici kartlar ile rakibinizin sizi yenmesini engelleyen deste çeşidi Control olarak anılır.

Mid Range

Control destesine benzemek ile birlikte esas ana fikir oyun tahtasını kontrol ederek oyunu kazanmaktır. Yani rakibinizin size karşı indirdiği tehditleri diskalifiye ederek ve tahtada ki minionlarınızı hayatta tutarak oynama şekli bu desteye bir örnektir.

Combo

Birbirini destekleyerek ilerideki tek bir tur da rakibinizi öldüren destelere bu isim verilir. Yani bu tip desteler ile rakibinizin canını 30’dan 0’a bir tur da indirebilirsiniz. Mesela Shaman ile yüksek hasar değeri bulunan bir minionun, Rockbiter kartı ve Windfury kartı ile bufflayarak yenmeniz buna örnek sayılır.

Aggro – Control

Bu tarz desteler de mana kristallerinizi efektif olarak kullanmanız gerekmektedir. Aggro destesinden daha yavaştır. Buna rağmen kendi Hero’nun kendi silahları ile tahtayı kontrol ederken bir yandan da tahtada ki kendi minionları ile etkili bir şekilde rakibini yenmesi örnek gösterilebilir.

Tempo

Tempo destesi kurması en zor olandır. Mana kristallerinizi her tur maksimum ve en verimli şekilde kullanmanızın gerekmesinin yanı sıra, rakibiniz için de en büyük tehdit oluşturacak şeyleri yapmanız / minionları oyuna sokmanız gerekiyor. Böylece rakibiniz sizin indirdiğiniz minonlara karşılık tahtayı kontrol etmeye çalışırken onu yenebiliyorsunuz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir